Ziepniekkalns
Foto: I. Kubliņš
Jaunumi
Plānoti vērienīgi apkaimes labiekārtošanas darbi Ziepniekkalnā, veidojot promenādi Dižozolu ielā
Ziepniekkalns   2012-08-06

Rekonstruējot Dižozolu ielu Ziepniekkalnā, iecerēts veikt vērienīgus piegulošās apkārtnes labiekārtošanas darbus. Dižozolu iela tiks pilnībā pārbūvēta, veidojot to par promenādi ar prioritāti gājējiem un velosipēdistiem, ietvi un brauktuvi izvietojot vienā līmenī. Zaļajā zonā tiks iestādīti koki un izveidotas puķudobes un zālieni.

Ielas galā, kur tā pieslēdzas Valdeķu ielai, paredzēta jau esošās sabiedriskā transporta pieturvietas labiekārtošana un ielas profila pārbūve. Apkārtnē tiks izveidotas autonovietnes, izbūvēts jauns apgaismojums. Pašreiz nojaukto betona karkasu vietā, kas atradās starp mājām, plānoti jaunu tirdzniecības un pakalpojumu vietu apjomi.

Ziepniekkalns ir apkaime ar 35 tūkstošiem iedzīvotāju, kas atbilst vidējas Latvijas pilsētas iedzīvotāju skaitam. Taču pašlaik Ziepniekkalna centrs ir nesakārtots, tajā ir dubļaini izbraukti iekšpagalmi, nepabeigtas ēkas un grausti, trūkst apstādījumu.

Dižozolu iela ir nosacītais Ziepniekkalna centrs, tā ir ērti sasniedzama no visām apkaimes daļām, savieno abus Ziepniekkalna tirgus laukumus, kā arī nozīmīgākās sabiedriskā transporta pieturvietas, uz tās atrodas divi moderni bērnudārzi un vairāki mazi veikaliņi. Sakārtojot šo vietu, Dižozolu iela būs pirmais solis pilsētvides uzlabošanai visā Ziepniekkalnā. Kā savdabīgu Ziepniekkalna vides objektu iecerēts visā ielas garumā izvietot labiekārtojuma elementu – garāko soliņu Rīgā, lai veidotu šo apkārtni kā sabiedrisku centru, kur sakārtotā vidē labprāt uzturas apkaimes iedzīvotāji. Taču garākais soliņš ir tikai viens no labiekārtojuma elementiem; daudz vērienīgāki būs ielas pārbūves, apgaismojuma uzlabošanas, apzaļumošanas darbi, - norāda Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko.

Projekta ideja tika izstrādāta „Radi Rīgu” programmas ietvaros, kur ārzemju eksperti pilsētvides attīstības jomā sadarbībā ar Latvijas arhitektiem, teritorijas plānotājiem, ainavu arhitektiem, satiksmes plānotājiem u.c. jomu speciālistiem, uzklausot iedzīvotāju viedokļus, radīja priekšlikumus dažādu Rīgas apkaimju attīstībai.

No pilsētas infrastruktūras fonda Dižozolu ielas pārbūves skiču un tehniskā projekta, kā arī tehniski ekonomiskā pamatoju izstrādei piešķirti 167 000 latu. Projekta īstenošanai plānots piesaistīt Eiropas savienības finansējumu.

Informāciju sagatavoja
L.Ivāna, tel. 67026049

Pamatinformācija
Platība: 594.2 ha
Iedzīvotāji: 33016 Iedz.
Iedzīvotāju blīvums: 56 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 10271 Nod.
 
Transports
Autobuss: 10, 23, 26, 40, 42, 44, 46
Trolejbuss: 19, 24, 27