Ziepniekkalns
Foto: I. Kubliņš
Jaunumi
28. janvārī Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalna ziemas olimpiāde
Ziepniekkalns   2017-01-09
Saliedētības un piederības sajūtas veicinošā ziemas olimpiāde Ēbelmuižas parkā
Vairāk
Apkaimes vēsturiskais apraksts

Ziepniekkalns atrodas Pārdaugavas dienvidu daļā. Baltijas ledus ezera smilšainajā līdzenumā Rīgas dienvidu daļā, starp Daugavas ielejas kreiso krastu, Bišumuižas grāvi, Zaļenieku, Celtnieku un Skaistkalnes ielu izveidojās zemu kāpu rajons - Ziepniekkalna kāpas. Ziepniekkalns izveidojies uz bijušās Bišumuižas, Ēbelmuižas, Foka muižas, Jaunās Grāves muižas, Nummurmuižas un Reimermuižas zemes.

Vairāk
Fizģeogrāfiskais raksturojums

Robežas

Ziepniekkalns atrodas Pārdaugavas dienvidu daļā un robežojas ar Atgāzenes, Torņakalna, Salu (sauszemes savienojums tikai pa Salu tiltu), Bišumuižas un Ozolciema apkaimēm, kā arī Mārupes pagastu. Robežas: paralēla līnija Ozolciema ielai aiz dzīvojamā masīva līdz Mālu ielai, līnija gar dzīvojamo masīvu līdz Padures ielai, Padures iela, Ziepniekkalna iela, Bauskas iela, Doles iela, Bieķengrāvis, Salu tilts, Kārļa Ulmaņa gatve, Vienības gatve, pilsētas robeža.

Vairāk
Transporta saiknes

Ziepniekkalna apkaimi no R, Z un A puses ieskauj pilsētas maģistrāles ar intensīvu satiksmi - Vienības gatve, K.Ulmaņa gatve un Mūkusalas / Ziepniekkalna iela, tādējādi nodrošinot ļoti labas transporta saiknes ar citām apkaimēm. Apkaimes iekšējās transporta plūsmas nodrošināšanai un izejai uz pilsētas maģistrālēm būtiskākā loma ir pilsētas nozīmes ielām - Valdeķu, Graudu un Ozolciema ielai. Līdz ar Dienvidu tilta trases attīstību tālākā perspektīvā īpaši varētu uzlaboties Ziepniekkalna apkaimes saiknes ar Daugavas labā krasta apkaimēm, samazinot transporta slodzi uz Mūkusalas / Ziepniekkalna ielu.

Vairāk
Foto galerija
  
Pamatinformācija
Platība: 594.2 ha
Iedzīvotāji: 33016 Iedz.
Iedzīvotāju blīvums: 56 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 10271 Nod.
 
Transports
Autobuss: 10, 23, 26, 40, 42, 44, 46
Trolejbuss: 19, 24, 27