Trīsciems
Foto: J.Saliņš
Jaunumi
4.maijā, pulksten 12:00 Baltā galdauta svētki Trīsciemā
Trīsciems   2017-04-25
Balto galdautu šogad klās arī Trīsciemā
Vairāk
Apkaimes vēsturiskais apraksts

Trīsciems ir Rīgas pilsētas daļa Ķīsezera rietumu galā pie Langas upes ietekas. Trīsciems veidojies kā savrupu sētu skrajciems, kas bijušās Mangaļmuižas teritorijā, kas saukts arī par Mangaļiem. Līdz apkaimes iekļaušanai Rīgas teritorijā Trīsciema ielām pat nebija doti nosaukumi. Pati vieta minēta jau 16. gs., bet ievērojamākā šejienes celtne – barokālā dzīvojamā māja Jaunciema gatvē 171 – būvēta 18. gs. vidū. Šajā ēkā šodien atrodas Mangaļu mežniecība.

Vairāk
Fizģeogrāfiskais raksturojums

Robežas

Trīsciema apkaime atrodas Rīgas Z daļā, Ķīšezera ZR piekrastē un robežojas ar Jaunciema, Mīlgrāvja (pa Mīlgrāvja tiltu), Vecmīlgrāvja, Vecdaugavas un Vecāķu apkaimēm, kā arī ar Carnikavas novadu apkaimes ZA. Robežas - Vecāķu prospekts, pilsētas robeža, līnija no pilsētas robežas līdz Zundas kaktam, Zundas kakts, Ķīšezers, Jaunciema gatve.

Vairāk
Transporta saiknes

Trīsciema apkaime ir labi sasniedzama pa Jaunciema gatvi (pilsētas maģistrāle) gan no Rīgas centrālās daļas apkaimēm, gan no Vidzemes puses. Šai pašai maģistrālei ir vienlīdz liela nozīme gan saikņu nodrošināšanai apkaimes ietvaros, gan ar citām apkaimēm, gan arī kā tranzīta satiksmes ceļam, kas tādējādi apgrūtina satiksmes organizāciju un funkcionālās saiknes apkaimes iekšienē. Jāatzīmē, ka gar apkaimes D un R malu iet Skultes (Rīgas-Saulkrastu) dzelzceļa līnija, taču tai nav būtiskas ietekmes apkaimes sasniedzamības nodrošināšanā (izņemot apkaimes pašu DR daļu).

Vairāk
Foto galerija
           
Vairāk
Pamatinformācija
Platība: 1131.9 ha
Iedzīvotāji: 1477 Iedz.
Iedzīvotāju blīvums: 1 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 250 Nod.
 
Transports
Autobuss: 11, 19, 29