Skanste
Foto: A. Zvirgzdiņš
Jaunumi
Noslēgusies Nākotnes pilsētas spēle „Mana Skanste”
Skanste   2013-11-20
31.oktobrī un 1.novembrī norisinājās Nākotnes pilsētas spēle „Mana Skanste”, kuras laikā ciešā sadarbībā ar valsts, pašvaldības, nevalstisko un privāto sektoru pārstāvjiem tika rastas vairāk kā 50 un detalizētas 5 idejas nākotnes Skanstes apkaimes teritorijas attīstībai.
Vairāk
Apkaimes vēsturiskais apraksts

Tā sauktā Skanstes apkaime ir viens no nesenāk apgūtajiem Rīgas rajoniem, kaut arī atrodas tiešā centra tuvumā. Tas atrodas kādreizējo pilsētas ganību vietā (vēl tagad kartēs sastopams šīs apzīmējums).

Vairāk
Fizģeogrāfiskais raksturojums

Robežas

Vairāk
Transporta saiknes

Skanstes apkaimei ir labi attīstīts ielu tīkls, kas nodrošina pietiekoši ērtu šīs apkaimes sasniedzamību no citām teritorijām. Galvenās satiksmes artērijas, kas ved uz vai pa Skanstes apkaimi ir pilsētas maģistrāles - Hanzas iela, Skanstes iela, Zirņu iela un Valdemāra iela (apkaimes Z daļā). Attiecībā uz apkaimes pašreizējo attīstības situāciju mazāka nozīme ir Ganību dambim un Sporta ielai, kas pēc statusa ir pilsētas nozīmes ielas. Savukārt apkaimes iekšienē satiksme tiek organizēta pa pietiekoši attīstītu vietējo ielu tīklu, kur katra iela ir saistīta ar vienu vai vairākām iepriekš minētajām pilsētas maģistrālēm. Tālākā perspektīvā, attīstot apkaimes apbūves struktūru, paredzama saikņu uzlabošana Pētersalas-Andrejsalas apkaimes virzienā, ko pašreiz traucē sliežu ceļi.

Vairāk
Foto galerija
     
Pamatinformācija
Platība: 214.8 ha
Iedzīvotāji: 1305 Iedz.
Iedzīvotāju blīvums: 6 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 6968 Nod.
 
Transports
Autobuss: 2, 11, 24, 33, 49
Trolejbuss: 3
Tramvajs: 5, 9