Salas
Foto: J.Saliņš
Jaunumi
Lucavsalā atklāj Rīgas Centrālās bibliotēkas pludmales lasītavu - pirmo šāda tipa lasītavu Latvijā
Salas   2016-06-01
31. maijā plkst. 13.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs Lucavsalas atpūtas zonā atklāja Latvijā pirmo pludmales lasītavu. Ideja par šāda veida lasītavas atvēršanu pieder Rīgas domes izpilddirektoram Jurim Radzēvičam.
Vairāk
Apkaimes vēsturiskais apraksts

Lucavsala ir sala Daugavā pie upes kreisā krasta. Rīgas pilsētas teritorijā Lucavsala tika iekļauta 1904. gadā. Tā ir vidēji liela sala Daugavas lejtecē, starp Daugavas atteku Mazo Daugavu (Lucavdaugavu) un Bieķengrāvi. Salas garums ir 2 km, platums 1 km, tā ir 0,5 – 3 m augsta.

Vairāk
Fizģeogrāfiskais raksturojums

Robežas

Salu apkaime atrodas Rīgas D daļā. Pa ūdeni tā robežojas ar Vecpilsētas, Maskavas forštates, Katlakalna, Bišumuižas, Ziepniekkalna un Torņakalna apkaimēm, bet tiltu savienojumi ir tikai ar Torņakalna, Maskavas forštates un Ziepniekkalna apkaimēm. Salu apkaimes robežas - Daugava, Bieķengrāvis, Daugava, ietverot Zaķusalu un Lucavsalu.  Salu apkaimes kopējā platība ir 362,8 ha, kas ir apmēram par 2/5 mazāk nekā vidējais apkaimes platības rādītājs Rīgā, taču jāņem vērā, ka sauszemes platība Salu apkaimē aizņem tikai 62,4%. Attīstot šo apkaimi, jārēķinās, ka telpiski tai varētu būt grūti funkcionēt kā vienotai apkaimei, ja vien netiks izbūvēti jauni salas savienojoši tilti.

Vairāk
Transporta saiknes

Pašreiz šai apkaimei vienīgā saikne ar citām teritorijām ir pa Salu tiltu. Vietējo ielu tīkls ir tikai nedaudz attīstīts Zaķusalā, kamēr Lucavsalā tāda praktiski nav. Dzelzceļa esamībai Zaķusalā ir tikai faktoloģiska nozīme, jo funkcionāli tam nav un nebūs nekādas nozīmes šīs apkaimes turpmākās attīstības sekmēšanā.

Vairāk
Foto galerija
           
Vairāk
Pamatinformācija
Platība: 362.8 ha
Iedzīvotāji: 79 Iedz.
Iedzīvotāju blīvums: 0 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 843 Nod.
 
Transports
Autobuss: 40, 42
Trolejbuss: 19, 20, 24