Bolderāja
Foto: I. Kubliņš
Jaunumi
Bilingvālas sarunu nodarbības pirmsskolas vecuma mazākumtautību bērniem
Bolderāja   2015-06-30
Jūlijā Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Bolderājas filiālbibliotēka (Gaigalas ielā 3, tālr. 67443259) aicina krievu, baltkrievu, ukraiņu, igauņu un citu tautību pirmsskolas vecuma – 6-7 gadus vecus bērnus – uz draudzīgām sarunām, kurās kopā mēģināsim sākt sazināties latviešu valodā. Klausīsimies, kā skan valoda, iemācīsimies jaunus vārdus un iemēģināsim tos izrunāt. Sarunas, spēles un rotaļas notiks bilingvāli (latviešu un krievu valodā), nav jāraizējas, ka kāds netiks saprasts.
Vairāk
Apkaimes vēsturiskais apraksts

Bolderāja ir Rīgas pilsētas daļa Pārdaugavas ziemeļu daļā, Buļļupes labajā krastā pie tās ietekas Daugavā. Vietvārds „Bolderāja” visticamāk cēlies no Lielupes lejteces nosaukuma. Upei vārdu esot devis Johans Bulderings, kam ordeņa mestrs 1495. gadā izlēņojis muižu – vēlākos Buldurus (Aa lejasvācu dialektā – upe, no tā veidojies Bulderaa). Sākotnēji Lielupei nebija savas tiešas ietekas jūrā, sākot no Slokas, tā pagriezās uz austrumiem un plūda gar kāpu valni līdz Daugavai, kur abas upes pie Vecāķiem ietecēja līcī. 1679. gada palos Lielupe pārrāva kāpu joslu Daugavgrīvas (Buļļu) salas vidū – izveidojot jaunu gultni, pa kuru tā ieplūda Rīgas līcī, tomēr jaunā grīva aizsērēja.  1755. gadā kārtējos pavasara palos tā pārrāva kāpu joslu pie Vārnu kroga, kur izveidojās mūsdienu Lielupes ieteka jūrā. Rezultātā Buldurupes jeb Buļļupes nosaukums palika vecajai upes lejtecei — apmēram 10km garajam posmam sākot no Vārnu kroga līdz Daugavgrīvai. 20. gs. sākumā Buļļupes ieteka Daugavā sazarojās divās daļās. Jaunā pieteka, kas atradās tuvāk Bolderājai, tika paplašināta un padziļināta, izveidojot 1 km garu Loču kanālu. Starp abiem Buļļupes zariem atrodas Mīlestības saliņa.

Vairāk
Fizģeogrāfiskais raksturojums

Robežas
Bolderājas apkaime atrodas Rīgas ZR daļā starp Buļļupes labo krastu un Hapaka grāvi. Tā robežojas ar Daugavgrīvas, Vecmīlgrāvja (nav sauszemes savienojuma), Voleru, Spilves un Kleistu apkaimēm. Bolderājas apkaimes robežas - Daugava, Loču kanāls, Buļļupe, Kleistu iela, Apakšgrāvja iela, dzelzceļš, Daugavgrīvas šoseja, Hapaka grāvis. Bolderājas apkaimes kopējā platība – 832,9 ha, kas ir ievērojami vairāk nekā Rīgas apkaimju vidējās platības rādītājs.

Vairāk
Transporta saiknes

Bolderājas galvenās transporta saiknes ar citām teritorijām ir Daugavgrīvas un Kleistu ielas, bet apkaimes ietvaros galvenā nozīme ir Lielajai, Silikātu, Stūrmaņu, Gobas, Kapteiņu, Gaigalas un Piestātnes ielai. Vērā ņemama apkaimes transporta saikne ir arī dzelzceļa līnija, kas gan tiek izmantota tikai kravu pārvadājumiem.

Vairāk
Foto galerija
           
Vairāk
Pamatinformācija
Platība: 832.9 ha
Iedzīvotāji: 12994 Iedz.
Iedzīvotāju blīvums: 16 Iedz./Ha
Nodarbinātība: 3687 Nod.
 
Transports
Autobuss: 3, 30, 36