Jaunumi
Bērnu un jauniešu vasara Maskavas forštates apkaimē
Maskavas forštate    2015-09-03

Maskavas forštates apkaimē, veiksmīgi noslēdzies Rīgas domes, Izglītības, kultūras un sporta departamenta apstipriņatais, Asociācijas Latgales priekšpilsētas attīstībai realizētais, Brīvā laika aktivitāšu projekts „Sociālās un fiziskās vides uzlabošana Maskavas forštatē”.

Visas vasaras garumā Maskavas forštates bērniem un jauniešiem tika dota iespēja saturīgi, izglītojoši, sportiski un interesanti pavadīt vasaru Rīgā.

Radošajās darbnīcās bērni un jaunieši kontaktēja draudzīgā atmosfērā, darināja dažādas, interesantas lietas, mācījās saskarsmes kultūru, papildināja Latviešu un Krievu valodas zināšanas.

Savu apkaimi – Maskavas forštati bērni un jaunieši pētīja un iemūžināja izzinošā aktivitātē „Iepazīstam un iemūžinām apkaimes interesantākās vietas”. Pastaigās pa apkaimi uzzināja daudz ko interesantu, izstaigāja agrāk nezināmas vietas. Ne tikai jaukais un skaistais izraisīja emocijas, bet arī nesakopti, nelabvēlīgi nostūri, kur raisījās diskusijas par nepieciešamību sakopt un nevēlēšanos tādā vidē dzīvot.

Interaktīvs izbraukums uz TV torni, Rīgas apskate no putna lidojuma, pašrocīgi cepta maizīte „Lāču maizē”, kā arī kopīga sadziedāšanās un mīklu minēšana autobusā – jaunas draudzības, jaunas emocijas, viena īsti pozitīva diena apkaimes dažādajiem bērniem un jauniešiem, kuriem ne vienmēr dzīve ir „rožaina”.

Svaigā gaisa sporta nodarbību cikls „Sportojam kopā!” un sporta trenažieru zāles apmeklējums – apkaimes bērnu un jauniešu gaidītākās un aizraujošākās nodarbības. Sportoja, vingroja, sacentās un, vienkārši, spēlēja sporta spēles. Daudzās sporta nodarbības risinājās gan pagalmā, gan arī Maskavas dārza parkā, kur plašums un labvēlīgie laika apstākļi atļāva izskraidīties, izlēkāties no sirds patikas. Neizpalika arī katras nodarbības gaidītais beigu saldējums, kad mierīgi atpūšoties, parunājoties bērni un jaunieši atsvaidzinājās ar kārumu.

Projekta noslēguma izvērtēšanas sanaksmē bija skaidrs – šādi projekti Maskavas forštates apkaimes bērniem un jauniešiem ir ļoti nepieciešami, vajadzīgi un gaidīti. Ir ieskicētas nākošās vasaras vajadzības, saprastas bērnu vēlmes, Tikai žēl, ka ir tik ļoti daudz apkaimes bērni un jaunieši, kuri spiesti vasaru pavadīt Rīgā.