Jaunumi
Maskavas Forštates apkaimē veiksmīgi risinās RD IKSD Sabiedrības integrācijas programmas projekts - Maskavas forštate caur attīstības prizmu
Maskavas forštate    2015-08-17

Pateicoties Izglītības, Kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmai, Asociācija Latgales priekšpilšētas attīstībai Maskavas forštates apkaimē realizē projektu „Maskavas forštate caur attīstības prizmu”.

Projekta ietvaros jau realizētas aktivitātes „No pūra lādes modernā gaismā”, kur daudznacionālie apkaimes iedzīvotāji, radošajās darbnīcās, mācījās gatavot gaumīgas un modernas rotas, nepiespiestā atmosfērā apgūstot Latviešu valodu un prasmi to pielietot. Prieks par jaunām, iepriekšējā gada projektā neredzētām sejām, mijās ar interesantiem stāstījumiem par savām pieredzēm.

Aktivitāte „Mūsu apkaime – mūsu mājas” tika realizētā kā talka apkaimes iedzīvotāju visapmeklētākajā pagalmā „Saules pagalmā”. Daudzie kopīgi paveiktie darbi raisīja prieku gan bērnu, gan pieaugušo acīs, uzmundrinošas mūzikas pavadībā, strādājot un iestiprinoties, pagāja pozitīvu emociju pilna diena. Atjaunotais un atsvaidzinātais pagalms turpinās priecēt iedzīvotājus un viesus arī citugad. Gimenes ar bērniem, vecmāmiņas un vectētiņi, kā arī daudzie jaunieši tiekas šai pagalmā, draudzējās, mācās saskarsmes kultūru un sakārtotas vides nepieciešamību.

Izzinošs pieredzes apmaiņas pasākums „Iepazīstam draudzīgās apkaimes” risinājās Vecmilgrāvī, kur Maskavas forštates apkaimes iedzīvotāji devās draudzēties ar Vecmilgrāvja attīstības biedrību. Tik plašu programmu un bezgala interesantu stāstījumu varēja sagaidīt tikai no vairākās paaudzēs Vecmilgrāvietes un savas apkaimes patriotes Intas Biezā kundzes. Ar viņas laipnu gādību bija iespēja apmeklēt pirmā Latviešu teātra izrādes radītāja Jāņa Peitāna kapavietu, iegriezties Augusta Dombrovska mūzikas skolā, noklausīties ļoti aizraujošu stāstījumu par A.Dombrovski un Ziemeļblāzmas kultūras pili, izstaigāt skaisto parku un apskatīt Vecmilgrāvja apkaimi no putna lidojuma skatu tornī. Draudzīgās pusdienās Maskavas forštates iedzīvotāji pateicās Vecmilgrāvja attīstības biedrības priekšsēdētājai Intai Biezā kundzei par ieguldīto darbu un aizraujošo pasākumu.

Noslēdzošā projekta aktivitāte „Nekautrējies, piedalies!” – ikgadējie Maskavas forštates apkaimes svētki, kas notiks 5.septembrī. Visi laipni gaidīti. Vieta un laiks – sekojiet reklāmai.