Jaunumi
Augustā turpinās projekta „Dialogs. Biligvāls” nodarbības, aicinot bērnus uz pasākumiem Rīgas Centrālās bibliotēkas Ķengaraga filiālbibliotēkā un Daugavas filiālbibliotēkā
Ķengarags    2015-07-28

Rīgas Centrālās bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēka (Aviācijas ielā 15, tālr. 67848994) un Ķengaraga filiālbibliotēka (Maskavas ielā 271a, tālr.67262861) aicina krievu, baltkrievu, ukraiņu, igauņu un citu tautību pirmsskolas vecuma – 6-7 gadus vecus bērnus – uz draudzīgām sarunām, kurās kopā mēģināsim sākt sazināties latviešu valodā. Klausīsimies, kā skan valoda, iemācīsimies jaunus vārdus un iemēģināsim tos izrunāt. Sarunas, spēles un rotaļas notiks bilingvāli (latviešu un krievu valodā), nav jāraizējas, ka kāds netiks saprasts.

  Ķengaraga filiālbibliotēkā notiks četras nodarbības (visu nodarbību sākums plkst. 12.00):
 • 31. jūlijā "Iepazīšanās bibliotēkā";
 • 5. augustā "Labas uzvedības ABC";
 • 7. augustā "Mācīsimies kopā ar Pepiju";
 • 8. augustā "Grāmatu pasaulē".
  Daugavas filiālbibliotēkā augustā otrdienās ieplānotas 4 sarunu nodarbības (visu nodarbību sākums plkst. 11.00):
 • 4. augustā "Krāsas";
 • 11. augustā "Ejam ciemos pie pūcītes Lunces";
 • 18. augustā "Gadalaiki";
 • 25. augustā "Dzīvnieki".

Sarunu nodarbībās tiks izmantoti pasaku tēli, grāmatas, spēles un rotaļas. Bērnus gaida arī dāvaniņas. Visas nodarbības būs bez maksas.

Vasarā un rudenī šādas sarunu nodarbības ar aicinājumu "Sāksim runāt latviski? / Попробуем говорить по-латышки?” tiks rīkotas arī RCB Bērnu literatūras nodaļā un vairākās RCB filiālbibliotēkās dažādās Rīgas apkaimēs – Ķengaragā, Pļavniekos, Juglā, Imantā, Sarkandaugavā un Ziepniekkalnā. Informācija par to, kad, kur un kas notiks – mājaslapā , kā arī RCB blogā bērniem http://bibliotekaberniem.rcb.lv.

Nodarbības tiek organizētas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansētā sabiedrības integrācijas projekta "Dialogs. Bilingvāls” ietvaros. Projekta mērķis ir ieinteresēt latviešu valodas apguvē krieviski runājošo ģimeņu (arī maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu) bērnus un iedrošināt viņus sākt runāt latviski.