Jaunumi
Piektdien, 19. jūnijā plkst. 18.00 pļaviņā pie Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” aicinām ielīgot svētkus pasākumā „Jāņu diena lepni nāca”.
Imanta    2015-06-18

Tajā tautas mūzikas un dejas koncerts, rotaļas un saulgriežu rituāli, dažādi rokdarbu un amatu demonstrējumi, vainagu darbnīcas, kā arī zaļumballe ar grupu „Apvedceļš”.

No plkst. 18.00 līdz 21.00 kopā ar Rīgas Latviešu biedrības floras dizaina studijas „Rezēda” dalībniekiem ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja piedalīties Jāņu zāļu pušķu veidošanā un vainagu pīšanā, kopā ar rotu mākslinieci izgatavot koka rotas. Dažādu rokdarbu un amatu demonstrējumus rādīs tautas lietišķās mākslas studijas „Irbi”, „Māra”, „Cilnis”, „Dzīne” un „Vācelīte”. No plkst. 18.00 līdz 20.00 uz skatuves notiks koncerts folkloristu Ivetas un Vidvuda Medeņu vadībā, kurā folkloras kopa „Skandinieki” aicinās ļauties dzīvības maģiskā spēka meklējumiem it visā, savukārt, folkloras kopa „Vilkači” izdziedās un izspēlēs daudzveidīgas spēka dziesmas, bet ar dažādām saulgriežu dejām priecēs deju studija „Mazais Andžiņš”, jauniešu deju kolektīvs „Imanta”, kā arī vidējās paaudzēs deju kolektīvi „Rēvele” un „Imantieši”. Koncerta noslēgumā tiks iedegts Jāņu ugunskurs, un no plkst. 20.00 līdz 23.00 ikviens pasākuma apmeklētājs varēs izdejoties zaļumballē kopā ar grupu „Apvedceļš”.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Ielīgošanas pasākumus atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.