Jaunumi
17. maijā no plkst.11 līdz 17.00 Vecmīlgrāvī notiks tradicionālā akcija „Mūsu ostas sēta”, kuras laikā vietējo skolu jaunieši apgleznos kārtējo Rīgas brīvostas dzelzsbetona sētas daļu
Vecmīlgrāvis    2015-05-13

Svētdien, 17. maijā no plkst.11 līdz 17.00 Vecmīlgrāvī notiks tradicionālā akcija „Mūsu ostas sēta”, kuras laikā vietējo skolu jaunieši apgleznos kārtējo Rīgas brīvostas dzelzsbetona sētas daļu.

Pasākums, kuru pirms pieciem gadiem organizēt aizsāka Vecmīlgrāvju attīstības biedrība (VAB) sadarbībā ar Rīgas brīvostu, katru gadu pulcē izcilākos vietējo skolu jaunos māksliniekus. Arī šogad izsludinātajā skiču konkursā piedalījās skolēni gan no Rīgas 31. vidusskolas, Rīgas Rīnūžu vidusskolas, Rīgas 46. vidusskolas, gan Bērnu un jauniešu centra „Mīlgrāvis”.

Lielākiem un mazākiem kuģīšiem, krāšņām mozaīkām, zemūdens pasaules ainiņām un dažnedažādiem augiem un ziediem, kas šo piecu gadu laikā uzgleznoti uz ostas sētas, šosvētdien pievienosies jauno mākslinieku iemīļotākie pasaku varoņi. „Izvērtējot skiču konkursu rezultātus, jāatzīst, ka šī gada tēma „Pasaku tēli” skolēniem ir sevišķi mīļa. Svētdien vairāk nekā 100 metru garo sētas posmu „atdzīvinās” gan mūsdienu multiplikācijas filmu varoņi, gan tādi klasiski pasaku tēli kā Vinnijs Pūks, Runcis zābakos, Sniegbaltīte un citi,” atzīst pasākumu organizatore Zane Auškāpa.

Ikviens interesents tiek aicināts gan atbalstīt un iedvesmot jaunos māksliniekus, gan vienkārši jauki pavadīt brīvdienu, jo par svētku dalībnieku labo omu rūpēsies atraktīvais un mīlgrāviešu jau iemīļotais pasākuma vadītājs Elvings Eklons. Savukārt tiem, kam patīk pasakas, varēs ne tikai noraudzīties, kā top viņu mīļāko pasaku tēlu portreti, bet arī klausīties pasaku lasījumus.

„Mūsu ostas sēta” ir viens no pasākumu klāsta, kurus VAB organizē sadarbībā ar Rīgas brīvostu. Toties jauko mākslas darbu tapšanai krāsu iegādē pretimnākoša ir Rīgas laku un krāsu rūpnīca.