Jaunumi
Rīgas kultūras un atpūtas centrā IMANTA 4. septembrī notiks pirmais senioru deju festivāls TIKŠANĀS RĪGĀ.
Imanta    2014-09-02

Rīgas kultūras un atpūtas centrā IMANTA 4. septembrī notiks pirmais senioru deju festivāls, kurā ikvienam interesentam dažādās meistarklasēs būs iespēja apgūt Ziemeļvalstu, Vācijas, Igaunijas un starptautisko senioru deju repertuāru.

Festivāla idejas autore un organizatore, biedrības „Latvijas senioru deju apvienība” vadītāja un senioru deju pasniedzēja Laimdota Andersone aicina dāmas un kungus labākajos gados neatkarīgi no dejošas pieredzes piedalīties bezmaksas meistarklasēs un iepazīt dažādas dejas. Meistarklases notiks no 10.30 līdz 16.30 Kultūras un atpūtas centra IMANTA telpās, tās vadīs Igaunijas senioru deju skolotāja Lilī Tēsalu (Lilli Teesalu), Latvijas senioru deju apvienības deju kopu vadītājas Spodra Tutāne, Māra Gulbe, Antra Zūkere un Maija Fedoruškina, kā arī Laimdota Andersone.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros notiekošais projekts „Kaimiņ, nāc dejot!”, kurš sākās šī gada aprīlī, uz senioru bezmaksas deju nodarbībām sapulcinājis vairāk kā 60 dalībniekus no visas Rīgas. Projekta mērķis ir radīt iespēju pensijas vecuma iedzīvotājiem aktīvi un radoši pavadīt laiku un veicināt viņu sabiedrisko dzīvi. Ikviens seniors tika aicināts iesaistīties pats un, atbilstoši projekta nosaukumam, aicināt piedalīties arī savus kaimiņus un paziņas, īpaši tos, kuri nav sociāli un fiziski aktīvi.

Projekts veiksmīgi uzsācis senioru deju kustības veidošanos Rīgā, un pirmais senioru deju festivāls ir nākamais solis. Festivāla auditorija galvenokārt ir biedrības „Latvijas senioru deju apvienība” dejotāji un projekta „Kaimiņ, nāc dejot!” dalībnieki, tomēr piedalīties aicināts ikviens, kurš vēlas uzzināt vairāk par senioru dejām un dejot pats. Festivālā būs lieliska iespēja apgūt jaunus deju soļus, satikt domubiedrus, fiziski izkustēties, ka arī noskatīties videomateriālus par senioru deju kustību citās valstīs.

Eiropas senioru dejas ir vecumam piemērots, pašsaprotams dejas veids, kura formas balstītas uz partneru līdztiesību. Šīs dejas ir elegants veids vecāku cilvēku fiziskai slodzei, kādu senioriem iesaka sporta ārsti.Papildu informācija:
Kultūras un atpūtas centrs IMANTA
Tālr. +371 67848615
E-pasts: imanta@riga.lv
www.imantakultura.riga.lv