Jaunumi
Atskats uz Mīlgrāvja krastmalas svētkiem
Vecmīlgrāvis    2014-08-13

Mīlgrāvja krastmalas svētki „80 dienās ap zemeslodi” pagājušajā svētdienā pulcēja līdz šim neierasti daudz jauno ģimeņu ar maziem bērniem. „Šo gadu laikā esam sapratuši, ka Mīlgrāvja krastmalas svētki ir lielisks ģimeņu pasākums,” stāsta svētku apmeklētāja Linda.

Arī pasākumu organizatore Zane Auškāpa ir patīkami pārsteigta, ka šogad apmeklētāju vidū ievērojami daudz bijis tieši ģimeņu ar maziem bērniem. „Krastmalas svētki tika organizēti jau ceturto gadu pēc kārtas un šo gadu laikā iedzīvotāji tos ir iecienījuši – apmeklētāju skaits arvien palielinās. Laika apstākļi mūs svētdien lutināja, sava loma bija arī pasākuma vietai – svētki pēc gada pārtraukuma atkal notika ierastajā vietā. Vietējie iedzīvotāji ir pieraduši tur atpūsties, jo tā ir viena no sakārtotākajām vietām Vecmīlgrāvī – labiekārtots bērnu laukums Mīlgrāvja krastā,” stāsta Zane Auškāpa.

Svētku dalībnieki ļoti atzinīgi novērtēja dažādās fiziskās aktivitātes, bet īpaši liela interese bija par ekstrēmās velo komandas - GreenTrails puišu trikiem, kā arī jaunajiem, atraktīvajiem Rīgas cirka māksliniekiem. Savukārt deju grupa „Karine Dance” ne tikai demonstrēja dažādu tautu dejas, bet izdancināja arī svētku dalībniekus.

Slavenais pasaules apceļotājs Fileass Fogs, kura lomā iejutās Nacionālā teātra aktieris Egīls Melbārdis, pasākuma laikā ar viesiem izspēlēja viktorīnas un bija patīkami pārsteigts par svētku dalībnieku zināšanām gan par ģeogrāfiju, gan kultūru, gan vēsturi. Viktorīnu uzvarētāji ieguva iespēju izvizināties ar katamarānu „Wiki” un gaisa balonu.

Jaunā māmiņa Inita ar sešgadīgo meitiņu Annu Mīlgrāvja krastmalas svētkos piedalījās otro gadu. „Mums šie svētki iepatikās jau pagājušajā vasarā, jo tajos bija padomāts gan par mazajiem apmeklētājiem, gan pieaugušajiem, tāpēc šogad nācām atkal. Annai ļoti patika piepūšamā atrakcija „Zvaigžņu kuģis”, sejas zīmējumi, balona zvēriņi, kā arī rotaļas ar Donaldu Daku,” stāsta Inita.

Ceturtie Mīlgrāvja krastmalas svētki noslēdzās ar atraktīvā dziedātāja Jāņa Stībeļa koncertu. „Ir liels prieks, ja redzi, ka cilvēkiem svētki sagādā patiesu gandarījumu, ka viņi aktīvi iesaistās, atpūšas un izbauda svētkus. Tāpēc ar Vecmīlgrāvja attīstības biedrības un Rīgas brīvostas atbalstu visus gaidīsim atkal nākamgad - otrajā augusta svētdienā,” stāsta Zane Auškāpa.