Jaunumi
14. augustā plkst. 16.00 ar izstādi "Dārzs" Sarkandaugavas psihiatrijas un narkoloģijas centrā startē projekts "Urbānie pilsētstāsti"!
Sarkandaugava    2014-08-13

Sarkandaugava – kultūrvēstures, pretrunīgu faktu un jūtīgu tēmu blīva vide. Ārkārtīgi pateicīga un smalki izjūtama. Sarkandaugavas „Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs” ir nozīmīga, taču līdz šim maz pētīta Rīgas kultūras dzīves sastāvdaļa – tas ir ne tikai unikālu vēsturisku ēku komplekss un ārstniecības iestāde, bet arī vieta, kas nesaraujami saistīta ar kultūras un mākslas procesiem un personībām.

Šoruden gan par „Aleksandra augstumiem”, gan „Tvaika ielu” dēvētā iestāde atzīmēs 190. gadskārtu. Tas bija viens no iemesliem, lai sadarbībā ar ainavu arhitekti Ilzi Rukšāni taptu RPNC dārza ideja. Dārzs kā atdzimšanas un cerību simols; dārzs kā pasaules mūžīgās kārtības, kurā viens gadalaiks nomaina otru, atspulgs; dārzs kā pārdomu, miera, atlabšanas un dabas pārlaicīgā skaistuma zona, atvērta gan RPNC pacientiem un darbiniekiem, gan pilsētniekiem.

No 14. līdz 17.augustam Sarkandaugavā Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra 5. korpusā būs skatāma ekspozīcija „Dārzs”. Vairāk nekā 100 gadus senā ēka būs atvērta visiem interesentiem, kuri varēs iepazīties gan ar nama un slimnīcas vēsturisko vidi, gan ar īpaši sagatavo tematisko izstādi. „Dārzā” apmeklētāji basām kājām varēs izstaigāt sajūtu taku, kamēr tukšo palātu četrās sienās ziedēs efejas, smaržos lavandas, plauks bērzu birzs. Vinsentam van Gogam, Zeldai Ficdžeraldei, Pēterim Krastiņam veltītajās istabās varēs aizdomāties par plūstošo robežu starp talantu un slimību, bet citās – par prātu un neprātu, par reālo pasauli un paralēlo, par „normālību” un „citādību”, par „mums”un „viņiem”, par sevi un „sevi otro”.