Jaunumi
Kā Maskavas forštate brauca dzeltenos tomātus lūkoties
Maskavas forštate    2014-08-13

RD IKSD Sabiedrības integrācijas programmas, Asociacijas Latgales priekšpilsētas attīstībai projekta „Maskavas forštate – darām kopā!” aktivitātes „Gribam zināt, gribam redzēt” ietvaros, apkaimes iedzīvotājiem un citiem interesentiem tika daota lieliska iespēja apmeklēt tīrāko un sakoptāko atkritumu pārstrādes poligonu Getliņos, ka arī lielāko dzelteno tomātu audzētavu uz pārstrādātās enerģijas bāzes.

Jau rakstot projektu paredzējām, ka gribētāju braukt būs pietiekoši, bet, ka pārsniegs visus limitus, nedomājām.

Kamēr „Rīgas satiksmes” 40-vietīgā autobusā devāmies ceļā, daudzus māca neziņa: vai tik nevajadzēja gāzmasku līdz, vai, varbūt, lielos gumijniekus, kādā „svalkā” nokļūsim? Bet jau piebraucot, bija skaidrs – dažam labam mājās nav tik tīrs un sakopts, kā šeit – atkritumu poligonā. Visur ziedi, zaļa zāle un tālumā aitu ganāmpulki, pat katrai mašīnai pie iebraukšanas riteņus mazgā. Interesanta filma, aizraujoša ekskursija un nokļūstam milzīgajās dzelteno tomātu siltumnīcās. Interese milzīga, jautājumi kā no „pilnības raga”, gan par trīsmetrīgajiem stādiem 10 kvadrātcentimetrīgās kastītēs, gan par dīvainajām kamenēm, gan, protams, arī par pārstrādāto siltumenerģiju. Pasmējāmies arī paši par sevi, jo, izrādās, daudzi bij domājuši, ka: slānis atkritumu, kārta melnzemes un tomātstādi var augt. Visu interesentu vārdā pateicība Andai Zambergai par izzinošo un aizrauošo ekskursiju.

Atpakaļceļā draudzīgi kontakti, pozitīvi emocionālas sarunas, un sapratne par ekoloģiskas un ekonomiskas vides nepieciešamību.