Jaunumi
Bērnu svētki Ziemeļblāzmas pils parkā kļūst arvien iecienītāki
Vecmīlgrāvis    2014-06-03

Bērnu svētkus „Kino, kino, kino...”, kas pagājušās nedēļas nogalē notika Ziemeļblāzmas pils parkā, apmeklēja vairāk nekā 6 000 svētku viesu. Pasākuma organizatori ir gandarīti, ka šie svētki atdzimst ar jaunu sparu.

„Ziemeļblāzmas pils un parka renovācijas laikā bērnu svētki notika Rīgas 31. vidusskolā. Jau otro gadu šos svētkus varam svinēt tradicionālajā vietā un cilvēki to novērtē. Radošos stendus, kuros bērni varēja šaut ar loku, locīt origami, izgatavot rotas, pārbaudīt zināšanas par Vecmīlgrāvi un tā apkārtni, skriet, lēkt un pat filmēties, speciāli izvietojām tā, lai, veicot aktivitātes, bērniem būtu jāizstaigā viss parks,” stāsta pasākuma organizatore Zane Auškāpa.

Svētku dalībniece, Evas un Ralfa mamma, atzīst, ka ar lielu prieku kopā ar bērniem noskatījās vietējo un viesmākslinieku uzstāšanos. Tomēr vislielāko sajūsmu viņas bērniem sagādāja tieši radošie stendi, kuri bija gan izklaidējoši, gan izzinoši. Viņa saka paldies pasākuma organizatoriem, ka katru gadu tiek radīti svētki, kuros kopā ar ģimeni var pilnvērtīgi atpūsties.

Šī gada bērnu svētki tika iemūžināti arī vēsturē – jau no agra rīta filmēšanas grupa, kas uzņem dokumentālo filmu par pirmo svētku organizatori Martu Rinku un bērnu svētkiem, sekoja trim bērniem, kuri centās izbaudīt visas šo svētku iespējas. „Pirms svētkiem tikai izsludināts konkurss, kurā atlasīja bērnus filmēšanai. Tā kā svētku organizatora - rūpnieka un mecenāta Augusta Dombrovska laikā svētkus bērniem organizēja viņu vecāki, tad šajā filmā gribam parādīt, ka arī mūsdienās vecāki piedalās organizēšanas procesā - viena mamma ierīkoja stendu, savukārt otra deju kolektīvam palīdzēja sagatavoties koncertam,” stāsta Zane Auškāpa.

Īpašu interesi jaunajai paaudzei izraisīja Rīgas brīvostas kinostudija, kur divos paviljonos tikai filmēta latviešu bērnu dzejnieku dzejoļu videogrāmatiņa. „Secinājums ir viens – jaunā paaudze ir ļoti atraktīva un grib aktīvi darboties,” atzīst Zane Auškāpa.

Savukārt Marta Rinka, kuras tēlu jau otro gadu atveidoja aktrise Raimonda Vazdika, atzina, ka iejusties kādā vēsturiskā tēlā ir ļoti interesanti un aizraujoši. Ir jāpēta vēsture, fotogrāfijas, jāmēģina uztvert tēla būtība un gars. Rinkas jaunkundzes gars ir ar ļoti pozitīvu strāvojumu, tāpēc ir patīkami attēlot šo personu. Svētki patiešām ir izdevušies, it īpaši šogad – to apliecina apmeklētāju daudzums. Marta Rinka kopā ar Augustu Dombrovski noteikti var justies gandarīti, ka viņu iesāktais darbs tiek novērtēts un turpināts.

Kā jau katru gadu bērnu svētkus organizēja bezalkohola biedrība „Ziemeļblāzma” un Vecmīlgrāvja attīstības biedrība (VAB). Pateicoties Rīgas domes un Rīgas brīvostas finansiālajam atbalstam, vairāki tūkstoši bērnu un viņu vecāki pavadīja lielisku dienu, uzzināja daudz ko interesantu un apguva jaunas prasmes. Tiekamies pēc gada nākamajos bērnu svētkos Ziemeļblāzmas pils parkā!