Jaunumi
1.jūnijā Ziemeļblāzmas atjaunotajā parkā notiks tradicionālie bērnu svētki.
Vecmīlgrāvis    2014-05-27

1.jūnijā Ziemeļblāzmas atjaunotajā parkā notiks tradicionālie bērnu svētki. Pasākuma, kurš šogad notiks 106. reizi, moto ir kino, jo tā laikā tiks uzņemtas divas filmas. Protams, neiztiks arī bez radošajām darbnīcām un mākslinieciskās daļas.

Kā jau šajos svētkos ierasts, dalībniekus sagaidīs pirmo bērnu svētku organizators - rūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis ar savu suni Kangaru, bet vadīs tos Dombrovska kunga līdzgaitniece Marta Rinka.

„Svētku, kurus organizē bezalkohola biedrība „Ziemeļblāzma” un Vecmīlgrāvja attīstības biedrība (VAB), nosaukums ir „Kino, kino, kino...”, jo pasākuma laikā tiks filmētas divas filmas. Tā kā šobrīd top dokumentālā filma par Martu Rinku un Ziemeļblāzmas bērnu svētkiem, kas notiek kopš 1908.gada, tad vēsturiski tiks iemūžināti un filmai pievienoti arī fragmenti no šī gada svētkiem. Savukārt pasākuma dalībniekiem būs iespēja pašiem gan izzināt, gan piedalīties filmēšanas procesā, jo divos paviljonos profesionālu režisoru vadībā tiks veidoti bērnu dzejoļu ekranizējumi. Ikviens varēs kļūt par aktieri, režisoru, operatoru, asistentu... - pielikt savu roku filmiņu tapšanā. Kopumā tiks ekranizēti vairāki latviešu bērnu autoru dzejoļi, kurus gala rezultātā samontēs vienā firmā. Bērnu dzejoļu ekranizējuma pirmizrāde būs vienlaikus ar dokumentālās filmas pirmizrādi,” stāsta pasākuma organizatore Zane Auškāpa.

Šo svētku vadmotīvs palicis nemainīgs no pirmajiem svētkiem – nevis vērot, bet piedalīties. Tāpēc bez piedalīšanās filmēšanas procesā dalībniekiem būs iespēja arī izpausties radošos, izzinošos un izklaidējošos stendos. Vairāk nekā simts gadu laikā mainījušās daudzas bērnu svētku tradīcijas, bet viena palikusi nemainīga un vienmēr bijusi īpaši iecienīta – braukšana ar zirgu pajūgu – to varēs izbaudīt arī 1. jūnijā.

Kā jau svētkos pienākas, neiztiks arī bez mākslinieciskās daļas. Visus klātesošos priecēs Augusta Dombrovska mūzikas skolas audzēkņi, kultūras pils „Ziemeļblāzma” mākslinieciskie kolektīvi, bet pasākuma kulminācija būs Andra Ērgļa un bērnu vokālā ansambļa „MOMO” koncerts.

Lai bērni kopā ar vecākiem varētu pavadīt lielisku dienu, uzzinot ko jaunu, interesantu un apgūstot jaunas prasmes, rūpējas Rīgas dome un Rīgas brīvosta, tāpēc ikvienam svētku dalībniekam ieeja pasākumā būs bez maksas!