Jaunumi
Vecmīlgrāvja brīvdabas izstāde papildināta ar 47 jaunām gleznām
Vecmīlgrāvis    2014-05-20

Jau ceturto gadu Vecmīlgrāvja jaunie mākslinieki aktīvi atbalsta Vecmīlgrāvja attīstības biedrības (VAB) organizēto akciju „Mūsu ostas sēta”, kurā šogad piedalījās ap 200 skolēnu no visām Vecmīlgrāvja skolām. Svētdien uz brīvostas dzelzsbetona sētas tapa 47 aizsargājamo augu un ziedu gleznas.

„Laika apstākļi bija mūsu sabiedrotie, tāpēc patīkamā atmosfērā tikai radīti 47 jauni mākslas darbi. Uz Rīgas brīvostas dzelzsbetona sētas uzziedēja dažnedažādi aizsargājamie augi un ziedi. Šo unikālo brīvdabas izstādi iespējams apmeklēt 365 dienas gadā un 24 stundas diennaktī. Ikviens interesents tiek aicināts apskatīt gandrīz 200 jauno mākslinieku gleznas, kas tapušas četru gadu laikā,” atzina pasākuma organizatore Zane Auškāpa.

Atraktīvais pasākuma vadītājs Elvings Eklons ne tikai izklaidēja akcijas dalībniekus, bet visus klātesošos iepazīstināja ar Vecmīlgrāvja teritorijā sastopamajiem aizsargājamiem augiem, kā arī atgādināja, kā pret tiem jāizturas.

Vecmīlgrāvja attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Inta Biezā atzina, ka jūtas gandarīta, ka šo akciju jau ceturto gadu atbalsta visu Vecmīlgrāvja skolu jaunieši un viņu skolotājas (Rīgas 31. vidusskola, Rīgas Rīnūžu vidusskola, Rīgas 46. vidusskola un Bērnu un jauniešu centrs „Mīlgrāvis”). Tā kā Rīgas brīvostas teritoriju iežogojošā sēta jaunajiem māksliniekiem savu darbu radīšanai pietiks vēl tikai divus gadus, tad ikviens tiek aicināts iesniegt savus priekšlikumus par sakopjamām teritorijām vai objektiem Vecmīlgrāvī, lai nākotnē varētu organizēt kādu jaunu akciju un tādejādi Vecmīlgrāvis kļūtu vēl skaistāks.

„Mūsu ostas sēta” ir viens no pasākumu klāsta, kurus VAB organizē sadarbībā ar Rīgas brīvostu. Šo akciju atbalsta arī Rīgas laku un krāsu rūpnīca, kura ir pretimnākoša krāsu iegādē.