Jaunumi
17.maijā Viena diena Šekspīra dzīvē Kalnciema kvartālā
Āgenskalns    2014-05-13

Pavasarī pienācis laiks atdzimt ne tikai dzīvības spēkam dabā, bet arī cilvēka fiziskajam un garīgajam potenciālam. Atdzimšana jeb renesanses gars pārņems Kalnciema kvartālu jau sestdien, 17. maijā, kad būs iespēja atgriezties izcilā angļu dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra laikmetā.

Svinot Šekspīra 450. dzimšanas dienu, ar NORVIK Bankas atbalstu Rīgā notiek Šekspīra festivāls, kura ietvaros 17. maijā Kalnciema kvartālā visas dienas garumā norisināsies Šekspīra laika tirgus un kultūras pasākumi.

No plkst. 10.00 līdz 16.00 tirdziņa apmeklētājiem tiks piedāvāti pēc Šekspīra laika receptēm tapuši ēdieni un dzērieni. Būs iespēja nobaudīt seno laiku delikatesi – Viduslaiku zupu ar iekšiņām, grilētu sivēnu Viduslaiku gaumē, lēni ceptu jēra kāju ar sarkanvīna gravy un grūbām ar meža ķiplokiem.

Tiks sarūpēta tradicionālā koča un bada pankūkas, pēc senajām receptēm tapusi jēra gaļas zupa, kā arī brieža gaļas zupa Šekspīra laikmeta gaumē, kas burbuļos lielajā trijkāja katlā. No pašas Latgales atceļos cūku ausis, kārtīgs lauku speķis, un katlā uz uguns sānus sildīs tradicionālie zirņi ar speķi. Būs asinsdesas, grilēti kupāti un slāpes dzesēs ābolu sidrs. Verandā varēsiet veldzēties ar tradicionālo alu no viduslaiku Anglijas – eilu. Dižciltīgajiem tirgus apmeklētājiem būs iespēja rotāties strausa spalvās un nobaudīt strausa desiņas.

Arī amatnieki būs parūpējušies par sendienu labumiem – rotām, kalumiem, zīmogiem un citiem darinājumiem.

Kamēr notiks sirsnīga tirgošanās laikmeta garā, vienlaikus varēs baudīt Šekspīra izcilāko lugu fragmentu kaleidoskopu un muzikālas intermēdijas Tjūdoru laika gaumē Rīgas Doma Kora skolas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas jauno mūziķu un aktieru sniegumā, kā arī horeogrāfu priekšnesumus un cīņu mākslas numurus.

Bērnus priecēs “Jauno Jātnieku skolas” un “British Chamber of Commerce” sarūpētā izjāde uz ponija, ‘brūču un zilumu’ grima darbnīca, bet pieaugušajiem sarūpētas tradicionālas izklaides viduslaiku ļaužu gaumē –sieksta Kalnciema kvartāla bedrē.

Lai iesaistītos sendienu gaisotnes radīšanā, arī ikviens apmeklētājs aicināts ietērpties Tjūdoru laikmeta drānās!

Vakarā, plkst. 19.00 uz skatuves kāps senās mūzikas ansamblis „Ludus”, bet plkst. 19.30 tiks piedāvāts Šekspīra „Perikla” iestudējums jauno LKA aktieru sniegumā (režisore – Anna Eižvertiņa), pēc senajām tradīcijām adaptējot izrādi īpaši tirgus laukuma vajadzībām.

Šekspīra laika tirgus dienu ar koncertu noslēgs grupa “Jakarta Club”. Jaunās uzlecošās zvaigznes – britu indie-rock grupa no Šekspīra dzimtenes Anglijas – sāks muzicēt pēc plkst. 21.30 vakarā.

“Jakarta Club” tīro, lirisko stāstījumu pavada asprātīga instrumentālā mūzika un drosmīgs ritms. Kopš parādīšanās „Summer Sound" Liepājā 2012. gadā, grupa ir pievērsusi sev ievērojamu uzmanību, uzstājoties „BBC iepazīstina" ar savu debijas minialbumu, kā arī piedaloties „BBC mūziķu meistarklasē" 2013. gadā. Šo gadu grupa ir uzsākusi ar jaunu ievirzi, jaunu skanējumu un jaunu minialbumu, kas iznāks šī gada rudenī. Video: Jakarta Club - “Undertones”

Pēc koncerta ikviens aicināts palikt uz kulturālām sarunām vasaras naktī!

Šekspīra festivālu organizē Latvijas Kultūras akadēmija, Britu padome Latvijā, Dailes teātris un festivāla patrons NORVIK Banka. Vairāk informācijas par “Šekspīram 450” atrodama šeit.

Dienas un vakara pasākumu laikā darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas.

Ieeja bez maksas.