Jaunumi
15. un 16. maijā notiks apkaimes iedzīvotāju svētki “Lielā Jugla”
Jugla    2014-05-13

Šā gada 15. un 16. maijā visi rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz apkaimes iedzīvotāju vienotības, kultūrvēsturiskās izziņas un radošo ideju iedzīvināšanas svētkiem “Lielā Jugla”.

Svētki “Lielā Jugla” notiks Juglas nosacītajā „centrā” – Juglas vidusskolā.

15. maijā no plkst. 15.00 līdz 20.00Juglas vidusskolas zālē notiks jauniešu mūzikas un mākslas vakars. Tajā ar koncertiem uzstāsies jaunās mūzikas grupas, savu priekšnesumu sniegs Ropažu mūzikas skolas ansamblis, kā arī tiks demonstrēta 2ANNAS festivāla programma “PROJEKTORS”.

Tāpat būs iespēja noklausīties mākslas zinātnieces B.Gustes lekciju un piedalīties diskusijā par ielu mākslu Latvijā un pasaulē. Skolā viesosies arī bijušais Juglas vidusskolas absolvents Mārtiņš Rudzītis. Viņš stāstīs par savu darbu LTV, tiks demonstrēti jaunākie un interesantākie video darbi.

16. maijā no plkst. 12.00 līdz 20.00 dažādi pasākumi notiks Juglas vidusskolas stadionā.

Jau 12.00 visi aicināti uz fotoizstādes “Juglas stāsti” atklāšanu. Tās tapšanā ir piedalījušies gan profesionālie fotogrāfi, gan skolēni un Juglas iedzīvotāji, no kuriem jaunākajam dalībniekam ir 8 gadi, bet nopietnākajam – 70 . Paralēli Juglas vidusskolas stadionā notiks sev nevajadzīgo, bet kādam tik ļoti noderīgo sadzīves priekšmetu un grāmatu apmaiņas punkts “Kas vienam lieks, citam – vērtīgs atradums”. Visas dienas garumā notiks dažādas radošās meistardarbnīcas, kurās varēs izgatavot atstarotājus, rotas, kopīgi gleznot „Juglas krāsas” , darboties dzejas darbnīcā, pētīt izziņas maršrutu „Juglas ezeri”, būs izstādes, dziesmu un deju kolektīvu koncerti. Ar priekšnesumiem uzstāsies Strazdumuižas internātskolas dziedātāji. Ar laikmetīgās dejas priekšnesumiem uzstāsies Valentīna Kiļeso grupa “Childhood Colony”. Stadionā notiks arī sportiskas aktivitātes – āra spēles, aerobikas konkurss. Svētku noslēgumā – kopīga sadziedāšana un sadancošana.

Svētku „Lielā Jugla” pasākumu komplekss notiek ar Rīga 2014 atbalstu un ir vērsts uz radošā gara un mākslas iedzīvināšanu apkaimē ilgtermiņā.