Jaunumi
„Mūzu diena” un Via Tatjana koncerts 10. maijā Kalnciema kvartāla ziedošajā ābeļdārzā
Āgenskalns    2014-05-08

Atzīmējot starptautisko Mātes dienu, 10. maijā Kalnciema kvartāls visām dāmām sniegs godam pelnītu brīvdienu ar Mūzu dienas tirdziņu un īpašu koncertu vakara noslēgumā.

Visa gada garumā māmiņu ikdiena paiet rūpējoties par bērniem un ģimeni, taču 10. maijā Kalnciema kvartāls aicinās parūpēties par pašu māmiņu labsajūtu, atpūtu un veselību.

Brīvdienu un svētku gaisotnē no 10.00 līdz 16:00 norisināsies Mūzu dienas tirgus, kurā tirgotāji būs parūpējušies par īpašajiem piedāvājumiem gan jaunajām, gan esošajām un arī vēl tikai topošajām mātēm.

Ikdienas rūpes pie malas un bērnus pie darba liks bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs”. Kvartāla galerijā no 12.00 bērnus gaidīs iepazīšanās ar BIKIBUKA jaunāko grāmatu laidienu un to ilustratoriem, kā arī iespēja darboties BIKIBUKA darbnīcā. Paralēli aktivitātēm galerijā būs apskatāma jauno BIKIBUKA grāmatu ilustrāciju izstāde (izstāde apskatāma no 8. līdz 24.maijam), ar kuru izdevniecība „Liels un mazs“ atzīmē savas pastāvēšanas desmitgadi.

Topošie vecāki un citi zinātkārie plkst. 12.00 tiek aicināti piedalīties veselības nozares profesionāļu veidotā portāla Grutnieciba.lv rīkotajā zināšanu pēcpusdienā topošajiem un jaunajiem vecākiem, kas norisināsies Kalnciema kvartāla Brūnajā mājā. Zināšanu pēcpusdienā ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas valdes locekle un ginekoloģe Daiga Baranovska stāstīs par to, kas jāņem vērā topošajiem vecākiem, rūpējoties par savu un gaidāmā bērniņa veselību, savukārt Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas eksperts Dr. Jānis Vītiņš ar klātesošajiem runās par sajūtām un pārdomām bērniņa gaidīšanas laikā.Lai savlaicīgi pieteiktos dalībai zināšanu pēcpusdienā, interesanti aicināti rakstīt uz info@grutnieciba.lv vai zvanīt 67625339. Ieeja pasākumā bez maksas.

Mūzu dienas vakara sadaļā no 19:00 uz Kalnciema kvartāla brīvdabas skatuves uzstāsies labākais Maskavas retro kolektīvs VIA TATJANA (http://viatatiana.ru/), kas Rīgā viesosies pirmo reizi. Ansambļa sastāvā sastapsiet septiņas skaistas sievietes, tērpušās 50.gadu tērpos, kuru repertuārs aptver laika posmu no XX gadsimta 30. - 60.gadiem.

Koncerts aizvedīs klausītājus uz XX gadsimta vidus posmu. Sirsnīgas un draiskas melodijas par mīlestību, draudzību, laimi uz mirkli atgriezīs mūs burvīgā laikmetā, kur šņāc patafons, sievietes valkā krepdešīna kleitas, un gaisā virmo smaržu aromāts.

Ansamblis Via Tatjana nevis vienkārši izpilda senas dziesmas — viņas prot nostalģiju pārvērst maģijā, ikvienu numuru slīpējot kā dārgakmeni. Dāmas ir ļoti atšķirīgas, katrai no viņām sava loma un sava intonācija. Te koķetīgums, te kautrīgums, kuru nomaina huligāniski ritmi un trakulīgas, puiciskas draiskulības.

Via Таtjana dalībnieces mums šķiet pazīstamas no nu jau aizvadītā XX gadsimta vecajām kinofilmām un fotogrāfijām, kuru repertuārā ienākušas dziesmas no Utjosova, kā arī Klaudijas Šuļženko, Izabellas Jurjevas, Annas Germanas u.c. repertuāra.

Koncerta sakums: 20:30, ieeja no plkst. 19:00.
Ieeja pasākumos dienas garumā bez maksas.