Jaunumi
Lekcija „Koka Rīgā” par cilvēkam un videi draudzīgam krāsām
Grīziņkalns    2014-04-11

Tuvojoties garajām Lieldienu brīvdienām, daudzi no mums svētku mielastu starplaikos ieplānojuši arī dažādas aktivitātes savu īpašumu sakopšanai – no dārza darbiem līdz ziemas laikā noplukušo žogu, soliņu, un citu koka elementu atsvaidzināšanai. Tāpēc otrdien, 15. aprīlī plkst. 18.00 Krāsotāju ielā 12 koka ēku renovācijas centra „Koka Rīga” telpās visi interesenti ir laipni aicināti uz lekciju par ekoloģiskiem, videi un cilvēkam draudzīgiem koksnes apdares līdzekļiem – lineļļas pernicas krāsām, beicēm un vaskiem.

Kādēļ izvēlēties no dabiskām izejvielām gatavotas krāsas? Kā tās ietekmē krāsojamo koksni un kādas ir to priekšrocības salīdzinājumā ar plaši pazīstamajām ķīmiskajām krāsām? Kā izvēlēties piemērotāko produktu no plašā preču klāsta? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem atbildēs SIA „Linum Color” speciālisti, kas nu jau desmit gadus tepat Latvijā strādā, ražojot dabīgas lineļļas pernicas krāsas.

Ar šo lekciju centrs „Koka Rīga” uzsāk izglītojošu pasākumu ciklu, kura ietvaros plānotas gan dažādas tematiskas lekcijas par koka arhitektūru, restaurāciju, dabīgajiem būvniecības materiāliem, ka arī nodarbības, kurās ikviens interesents varēs apgūt praktiskas iemaņas, kuras noderēs, rūpējoties par savu īpašumu.

Lekcijas noslēgumā interesenti varēs doties ekskursija pa centrā iekārtoto muzeju, kas veltīts šīs apkaimes iedzīvotāju sadzīvei dažādos laika posmos, atspoguļojot dažādas dzīves un darba ainiņas, sākot no sākot no gadsimtu mijas līdz pat padomju laikiem.

Vienlaikus no 15. aprīļa centra „Koka Rīga” telpās būs skatāma Latvijas Mākslas Akadēmijas Restaurācijas katedras ceļojošā izstāde, kas veltīta ēku restaurācijas un saglabāšanas jautājumiem - sākot no plašāk izplatītajam problēmām līdz namīpašnieku individuālajiem uzskatiem par mājas fasādes sakopšanu. Izstāde ar nelielu humora pieskaņu apskata daudzas plaši izplatītas problēmas, ko varam vērot mūsdienu pilsētvidē.

Ieeja pasākumā: bez maksas