Jaunumi
Putnu diena Kalnciema kvartālā
Āgenskalns    2014-04-04
                                                                                             

5. aprīlī Kalnciema kvartālā zemnieku un amatnieku tirdziņa ietvaros norisināsies “Putnu diena”, kurā apmeklētājiem būs iespēja veidot būrīšus strazdiem un zīlītēm.

Jau otro gadu Kalnciema kvartāla restauratori aicina veidot putnu būrus, lai putniem vieglāk ligzdot. Šogad varēs veidot strazdu un zīlīšu būrīšus līdzņemšanai un piekarināt tos piemājas kokos. Būrīšu izveidei nepieciešamos materiālus būs sarūpējusi Kalnciema kvartāla restauratoru komanda un par putnu ikdienu stāstīs Latvijas Pūču izpētes biedrības dibinātāji un biedri, kā arī dabas tūrisma aģentūras "DABAS TŪRES" gidi.

Brūnajā mājā tiks demonstrēta filma "Pieci stāsti par dabu".

Pasākums veltīts tam, lai palīdzētu putniem atrast sev mājvietu, bet cilvēkiem, iegādājoties šos būrīšus būtu iespēja vērot dabas procesus klātienē (ligzdas sagatavošanu, mazuļu barošanu, jaunās paaudzes pirmos lidošanas mēģinājumus).

Kalnciema kvartāls jau vairāk kā 10 gadus darbojas koka māju restaurācijas un atjaunošanas jomā, domājot par ilgtermiņa dzīvesveidu, šoreiz pie koka mājām tiks strazdu un zīlīšu ģimenes.

Tirdziņā varēs iepazīties ar dažādu mājputnu olām, kurās varēs gan apskatīt, gan iegādāties. Kā jau ik nedēļu būs pieejama zemnieku un amatnieku produkcija un svaigas maltītes no restorāniem „EcoCatering” un „Vincents”.www.kalnciemaiela.lv
www.facebook.com/kalnciemaiela
www.twitter.com/kalnciemaiela