Jaunumi
Konkurss Vārnu ielas republikas zīmei
Grīziņkalns    2014-04-01

25. martā izsludināts metu konkurss Vārnu ielas republikas vides objektam un vietzīmēm. Vides objekts paredzēts Terēzes, Zvaigžņu un Pērnavas ielu krustojumā, bet vietzīmes — atpazīstamākajās J.Grīziņa romānā Vārnu ielas republika aprakstītajās vietās Grīziņkalnā. Konkursa balvu fonds — 7 000 eiro, termiņš — 21. maijs.

Vārnu ielas republika ir Grīziņkalna apkaimes daļa, kādu to iemiesojis Jānis Grīziņš romānā Vārnu ielas republika. Romāna darbība notiek Pirmā pasaules kara priekšvakarā, parādot strādnieku dzīvi Rīgas centra nomalē. Galvenie romāna varoņi bija pusaudži, bet pieaugušie pat nenojauta, ka blakus viņiem pastāv valstis ar saviem vadoņiem un robežām, kuras jāaizstāv.

Konkurss

Priekšstatu par vietas vēsturi paredzēts radīt ar vides objektu — romāna Vārnu ielas republika radītās pasaules simbolu un vietzīmēm, kas novietotas romāna notikumu vietās Republikas teritorijā, lai dotu iespēju izjust tās atmosfēru. Romāna tekstā ir pietiekoši daudz norādes, lai izveidotu Republikas «karti», un konkursa dalībnieku uzdevums ir rast ideju mūsdienīgai vietzīmei, kuru izmantojot gids orientētu tūristus Vārnu ielas republikas «vietas un laika kartē».

Objektam un vietzīmēm jābūt mūsdienīgām, neatkārtojot Grīziņkalna apkaimē esošo pieminekļu un piemiņas zīmju idejas. Objektam jābūt atpazīstamam un saturiski ietilpīgam, iespējams, arī kinētiskam, tas jāveido pret vandālismu noturīgs, respektējot esošās inženierkomunikācijas un izvērtējot esošo koku un krūmu nepieciešamību skvērā.

Žūrijas komisiju vadīs  Dmitrijs Pavlovs, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Izpilddirektors, tajā darbosies arhitekti un mākslinieki. Informācija par metu konkursu, konkursa nolikums un tam pievienotie materiāli izvietoti Rīgas Austrumu izpilddirekcijas mājas lapā.