Jaunumi
Skolēni pēta Atgāzeni
Atgāzene    2014-02-03

Rīgas Igauņu pamatskolā atklāta izstāde par Rīgas apkaimi Atgāzeni. Te izstādītas fotogrāfijas no 2013.gada rudenī notikušās ekspedīcijas, ko rīkoja Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS un Rīgas Igauņu pamatskolas skolēnu pētnieciskie un radošie darbi.

„Man šis vārds saistās ar cilvēkiem, kas visu laiku gāžas, gāžas atpakaļ”, „..šeit bija pirmais gāzētais dzēriens”, „..te kaut kur netālu ir vieta, kur glabā gāzi” – tie ir pirmie skolēnu minējumi, kāpēc Atgāzene nosaukta šādā vārdā. Pētot un izzinot Atgāzenes ielas, robežas, īpašās vietas, kopīgi izveidojies interesants stāsts par bijušo Atgāzenes muižu, šeit dzīvojošiem cilvēkiem un interesantām vietām.

Izstāde tika parādīta arī Rīgas – Eiropas Kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumā Centrāltirgus Gaļas paviljonā 2014. gada janvārī.

Izstāde ir daļa no projekta ”Kontrastainā Atgāzene”, pie kura Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS strādā jau kopš 2013. gada rudens. Atgāzenes pētīšanas pasākumi turpināsies visu 2014. gadu - plānots, ka tikko izveidotā izstāde būs apskatāma dažādās sabiedriskās vietās, kas atrodas Atgāzenes teritorijā, ir iecere izstrādāt tūrisma maršrutu pa interesantākajām apkaimes vietām, bet jūnijā apkaimes iedzīvotāji, studenti un skolēni no apkaimes skolām tiks aicināti uz plenēru.

Izstāde skatāma Rīgas Igauņu pamatskolā, Atgāzenes ielā 26 no 2014. gada 31. janvāra līdz 14. martam.

Projektu atbalsta nodibinājums Rīga 2014. Projektu vada Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS. Projekta partneri: Rīgas Igauņu pamatskola, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka "Zemgale".

Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS
Miera iela 33
www.triskrasas.lv