Jaunumi
Gitas Šmites gleznu izstāde "Noskaņojumi" Kalnciema kvartāla galerijā no 7. februāra
Āgenskalns    2014-01-24

No 7. februāra līdz 1. martam Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma mākslinieces Gitas Šmites gleznu izstāde "Noskaņojumi".

Gleznot vajag to, ko pazīsti. Tā viens no Gitas Šmites iedvesmas avotiem jau daudzu gadu garumā ir lībiešu krasts. Kontakts ar dabu, ar jūru, bērniem un draugiem māksliniecei ir veids, kā apjaust savu patieso sūtību. Ļaušanās tam, ko vieni sauc par Dabas pulksteni, citi – par dvēseles ritmu. No Līgo līdz Līgo, no gadalaika līdz gadalaikam, no gleznas līdz gleznai. Noteikti ne no pirmdienas līdz pirmdienai.

Gita par iedvesmu gadalaikos: "Ziema ar zvēru pēdu skaitīšanu. Pavasari, vēl bez odiem, bet ar sulām un sprāgstošiem pumpuriem. Jāņu naktis (nu jau ar visiem odiem), uguns dižjūras malā. Un, protams – pirts. Uzvilkt mici, uzmest garu, ietīties tvaikā, ielēkt āliņģī. Vai vasarās diebt cauri mežam uz jūru. Noskaņojumi."

Izstādes atklāšanā tiks atvērts arī nupat iznākušais Gitas Šmites darbu katalogs.

Izstāde skatāma Kalnciema kvartāla galerijā, Rīgā, Kalnciema ielā 35, no 2014. gada 7. februāra līdz 1. martam, ik dienas no 12:00 līdz 22:00, izņemot svētdienas.

http://www.gitasmite.com/

Sekojiet Kalnciema kvartāla programmai: www.kalnciemaiela.lv, www.facebook.com/kalnciemaiela, www.twitter.com/kalnciemaiela