Jaunumi
No 24. janvāra līdz 5. februārim Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma jaunās mākslinieces Ievas Kraules izstāde “Vientulība būs mans lielākais dārgums”
Āgenskalns    2014-01-21

No 24. janvāra līdz 5. februārim Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma jaunās mākslinieces Ievas Kraules izstāde “Vientulība būs mans lielākais dārgums”.

“Pagātnē ir vien astoņas notis, kas atkārtojās katru ceturtdienas rītu kopā ar basketbola bumbas ritmisko sitienu, asu gumijas švīkstu un svilpes spalgās balss nervozo piedziedājumu ikvienai stundai. Doma par iespēju tur atgriezties uzdzen drebuļus, sīvus kā aronija, spļauta caur plastmasas trubiņu. Sīvums pārņem mūs abus, bet patiesais zaudētājs ir tas, kurš, atskanot zvanam, zilganām lūpām lūdz aizdot lodīšu pildspalvu,” raksta māksliniece.

“Vientulība būs mans lielākais dārgums” veltīta aizmirstām takām starp ļodzīgiem žogiem un izdangātu asfaltu, kur kāds, klusi dungojot nenosakāmu melodiju, meklē īstos attālumus starp notikumiem, noberzta audekla raupjumu un kādu neatkārtojamu rozā toni. Izstādē apskatāmas kolāžas un instalācijas, kurās personiskas atmiņas mijas ar atsaucēm uz dažādu laiku popkultūras un vides sajaukumiem.

Ieva Kraule (1987) studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Māksliniece strādā dažādos medijos. 2012. gadā galerijā “Bastejs” bija skatāma Ievas Kraules personālizstāde “Sengaidītas brīvdienas pie fiktīvu atmiņu bezdibeņa”, bet 2013. gadā “kim?” Laikmetīgās mākslas centrā norisinājās personālizstāde “11 no 10”. Februārī Vita Kuben galerijā Ūmeo tiks atklāta mākslinieces izstāde projekta “Virsbūve” ietvaros.

Izstādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

www.kalnciemaiela.lv
www.facebook.com/kalnciemaiela
www.twitter.com/kalnciemaiela