Jaunumi
Noslēdzies jauniešu iniciatīvu projekts "Maskačkas jaunieši GRIB sportot"
Maskavas forštate    2013-11-04

Veiksmīgi noslēdzies jauniešu iniciatīvu projekts „Maskačkas jaunieši GRIB sportot”. Projekts tika īstenots ar „Asociacijas Latgales priekšpilsētas attīstībai” jauniešu struktūrvienības vadītāja Artūra Šilberga iniciatīvu.

Projekta realizāciju finansiāli atbalstīja Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departaments.

Projekta mērķis bij paaugstināt katra jaunieša līdzdalību un sadarbību apkaimē notiekošajos procesos, līdzdarbošanos sabiedriskajā dzīvē, piesaistīt pēc iespējas vairāk Maskavas forštates jauniešus fiziskām āra aktivitātēm, kopīgi ar ieinteresētajiem jauniešiem uzbūvēt āra sporta aktivitātēm nepieciešamās konstrukcijas,

Darbu sākām ap plkst. 11.30, kad bij sapulcējies prāvs bariņš apkaimes jaunieši.

Tā kā jauniešu darba grupa kopīgi ar Asociācijas pārstāvi jau bija veikuši priekšdarbus, uzzīmējuši nepieciešamo konstrukciju rasējumus, saplānojuši izmērus un nepieciešamo materiālu daudzumu, sakontaktējuši ar piegādātājiem par visa vajadzīgā sagādi, tad plānotais darbs varēja sākties.

Āra sporta konstrukciju izbūve ir ļoti precīzs un atbildīgs darbs, jo paredzēts intensīvai ilglaicīgai noslodzei dažādos laikapstākļos, tāpēc bija svarīgi, lai pasūtītās sagataves – gan koka, gan metāla, būtu kvalitatīvas un izturīgas.

Tā kā piegādātājs bija centies pēc sirdsapziņas, tad darbs varēja ritēt raiti un bez aizķeršanās. Katrs atnākušais centās pielikt savu darba roku kopīgā mērķa sasniegšanai – sporta konstrukciju uzbūvei. Strādāja, ne tikai ieinteresētie jaunieši, bet arī citi apkaimes atnākušie interesenti – gan bērni, gan pieaugušie.

Šai kopīgajā darbā jaunieši varēja apgūt arī dažādas dzīvē nepieciešamas prasmes – urbšanu, ēvelēšanu, zāģēšanu, metālgriešanu, līmeņošanu, cementēšanu un krāsošanu.

Degsme jauniešu acīs un vēlme ātrāk tikt pie rezultāta, dzina darbus uz priekšu.

Tādā jaukā darba – sporta atmosfērā strādāšana turpinājās līdz tumsai. Pēdējie krāsošanas darbi, tad apvelkam visu ar aizsarglenti un viena pozitīvi sportisko jauniešu pulcēšanās vieta Maskavas forštatē gatava. Plašāka informācija mājaslapā: http://www.asociacijaalpa.com/

Rakstu sagatavoja: Baiba Giptere, Asociacija Latgales priekšpilsētas attīstībai.