Jaunumi
Vecmīlgrāviešus sajūsmina ledlauzis "Varma"
Vecmīlgrāvis    2013-10-14

Vasaras nogalē Mīlgrāvja Krastmalas svētku „Kā hercogs Jēkabs uz Āfriku brauca” dalībniekiem bija ekskluzīva iespēja laimēt ekskursiju pa Rīgas brīvostu. Tās laikā tika izpētīts ledlauzis „Varma” un loču kuģi, kā arī pabūts kapteiņu dienestā.

Ekskursijas dalībnieki apskatīja ledlauzi „Varma”, kuru 1994.gadā Rīgas brīvosta iegādājās par 12 miljoniem latu. „Kuģis, kurš tika uzbūvēts 1968.gadā Somijā, ekskursijas dalībniekiem raisīja lielu interesi. Mums tika dota iespēja to izpētīt, sākot no motortelpas līdz pat apkalpes guļamtelpām, tādejādi nedaudz iepazinām jūrnieku ikdienas apstākļus,” stāsta ekskursijas organizatore Zane Auškāpa.

Latvijas ledlauža „Varma” garums ir 86,50 metri, platums – 21,20 metri, sānaugstums – 9,50 metri. Kuģa pilna iegrime ir 6,99 metri, un ledlauzis sver 4258 tonnas. „Varma” dzinēju kopējā jauda ir 13 763,2 zirgspēki. Ledlauzim ir noapaļots ķīlis un jaudīgāki dzinēji nekā citiem kuģiem, kas ļauj ar inerces spēku virzīties virsū ledum, to salaužot. Bargākajās ziemās ledlauzis ir kā taksometrs, kas izlauzis kuģošanas ceļu jau vairāk nekā 350 kuģiem.

Ekskursijas dalībniekiem tikai izrādīts arī kapteiņa dienests, no kura tiek regulēta un pārraudzīta visa satiksme ostas teritorijā.

„Vecmīlgrāviešiem bija liela interese par Rīgas brīvostu, bet jo īpaši par ledlauzi „Varma”. Lai pēc iespējas vairāk vietējos iedzīvotājus iepazīstinātu ar Rīgas brīvostas darbību, arī turpmāk, sadarbībā ar Vecmīlgrāvja attīstības biedrību (VAB), plānojam organizēt šādas ekskursijas,” atzīst Rīgas brīvostas pārstāvis.