Jaunumi
No oktobra sākuma Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā skatāma 8. Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde „Iekāp! Rīgas mākslā”
Ķengarags    2013-10-07

No oktobra sākuma  Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā (Rīga, Prūšu iela 13 b) skatāma  8. Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde „Iekāp! Rīgas mākslā”.

Izstādi 2011.gada rudenī  atklāja Rīgas Kongresu namā, bet pēc tam tā pabijusi Rūjienā, Valkā, Limbažos, Ķekavā, Tukumā, Ogrē, Engurē un citās Latvijas skolās un kultūras iestādēs. Neliela ekspozīcijas daļa bija aplūkojama  arī Vācijā,  Leipcigā,  „Kinder und Jugend Kultur Werkstatt JoJo” centrā.

Izstādes organizētāji - „Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas” pedagogi, izstādes tēmai bija izvēlējušies uzdevumu, veidot 27 Latvijas mākslinieku gleznu interpretācijas. Šo mākslinieku vidū minami: Janis Rozentāls, Jānis Liepiņš, Boriss Bērziņš, Maija Tabaka, Ivars Heinrihsons, Līga Purmale, Ilze Avotiņa, Ģirts Muižnieks, u.c. (http://www.ars.lv/index.php?sadala=292&id=493)

Kopumā izstādei  „Iekāp! Rīgas mākslā”  tika iesūtīti 1760 mākslas darbi, ko radījuši mākslas skolu audzēkņi no 14 Eiropas un Āzijas valstīm.   Jaunie mākslinieki  iepazinās ar  Latvijas mākslinieku gleznu reprodukcijām, kopā ar pedagogiem  tās  analizēja, pēc tam veidoja  interpretācijas.  Darbi tika radīti  visdažādākajos žanros un  tehnikās – ir  gleznojumi, grafikas, vitrāžas, fotogrāfijas, video un datorgrafikas, kā arī trīsdimensionāli darbi. No tiem tika atlasīta izstādes kolekcija ar 211 darbiem, kas uzsāka savu ceļojumu pa Latviju.  Savukārt organizatori, jau gatavojas 9.Starptautiskajai bērnu un jauniešu izstādei, kuras nosaukums būs „ Šodienas stāsti”, bet tēma- komunikācija.

Skolas, kas vēl vēlas līdzšinējo „Iekāp! Rīgas mākslā” ekspozīciju parādīt arī pie sevis,   aicinātas, sazināties uz Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas pārstāvi Ingemāru Treiju-Čivli (29540516).

Izstādes tapšanu atbalstījis Rīgas Domes Kultūras, Izglītības un Sporta departaments.

Informāciju sagatavoja:
Viesturs Rencis,
20422521
Papildus informācija:
Ingemāra Treija-Čivle,
29540516