Jaunumi
4.oktobrī. Totaldobže mākslas centrā lekcija-diskusija “Publiskā telpa un tās pārvalde. Sabiedriskās okupācijas kustības no Volstrītas līdz Makao Milānā”.
Teika    2013-10-02

4.oktobrī plkst. 18.30 Totaldobže mākslas centrā (Ūnijas iela 8/k2, Rīgā) notiks tikšanās ar mākslas kritiķi un izstāžu kuratoru Andri Brinkmani, kura vadītajā lekcijā/diskusijā “Publiskā telpa un tās pārvalde. Sabiedriskās okupācijas kustības no Volstrītas līdz Makao Milānā” aicināti iesaistīties visi interesenti, politiskie un sabiedriskie aktīvisiti, kultūrpolitikas jautājumu speciālisti. Diskusijā piedalīsies arī akcijas OCCUPY ME organizētāji un FreeRiga2014 aktīvisti, iesaistoties diskusijā ar auditoriju par pilsētvides, publiskās telpas un kultūras nozares mijiedarbību, pašorganizēšanos un dažādām inovatīvām pašrealizācijas stratēģijām.

Andrim Brinkmanim studijas Milānas Jaunajā Tēlotājmākslas akadēmijā (Nuova Accademia di Belle Arti) un sadarbība ar izstāžu kuratoru Marko Skotīnī (Marco Scotini) pie projekta “Nepakļaušanās. Video arhīvs” (Disobedience. An Ongoing Video Archive) devusi iespēju detalizēti iepazīt un sadarboties ar virkni mākslinieku un aktīvistu, kuru darba metodoloģija un prakse ir vairāk starpdisciplināra un ar spēcīgu sociāli politisko ievirzi. Kā skaidro projekta “Nepakļaušanās. Video arhīvs” līdzkurators Brinkmanis – “tas ir kā apjomīgs pilsoniskās nepakļaušanās ģeogrāfijas atlants, kurā  iekļautie video darbi rada platformu nozīmīgai diskusijai par mākslas un politisko notikumu savstarpējām attiecībām. Projekta mērķis ir radīt vienotu telpu, mākslinieciskās, kreatīvās un politiskās prakses savstarpējai mijiedarbībai.”

Pateicoties līdzdalībai šajā projektā, 2011. gadā Andrim Brinkmanim radusies iespēja sadarboties ar akcijas “Occupy Wall Street” organizatoriem ASV, pieredzēt “Dewy Square” okupāciju Bostonā, piedalīties “Isola Art Center” un “Macao” projektos Milānā, “SALE” projektā Venēcijā, kā arī neskaitāmās konferencēs, prezentācijās, iepazīstot šo notikumu galvenos aktīvistus. “Šī pieredze nostiprināja manu pārliecību par mākslinieku vai kultūras operatoru kā politiski un sociāli aktīvu figūru, kas spēj spēcīgi ietekmēt sabiedrisko domu un procesus,” sāsta Andris Brinkmanis, “atvērtā dialoga laikā dalīšos savā pieredzē demonstrējot arī retus video materiālus, lai kopā ar notikuma dalībniekiem spriestu par Rīgas un Latvijas pilsētvides, publiskās telpas un kultūras nozares attīstības iespējām, politiku, pašorganizēšanos un stratēģijām, kuras būtu iespējams piemērot, kā altrnatīvu neoliberisma ieviestajai tirgus ekonomikas diktatūrai.” 

Andris Brinkmanis ir neatkarīgs mākslas kritiķis, pētnieks un izstāžu kurators, kurš šobrīd dzīvo un strādā Venēcijā un Milānā. Izglītojies Latvijas Kultūras akadēmijā un ieguvis maģistra grādu Milānas Nuova Accademia di Belle Arti (NABA), kopš 2008. gada koordinē Vizuālās mākslas un kuratorzinību Maģistra programu NABA akadēmijā un kopš 2013. gada vada Vizuālās mākslas bakalaura kursu, kā arī strādā par Vizuālās, Skatuves un Multimēdiju mākslas nodaļas direktora un kuratora Marko Skotīnī asistentu. Kopš 2009. gada pasniedz Laikmetīgās mākslas vēsturi un kuratorzinības bakalaura un maģistrantūras studentiem. Viņa raksti un recenzijas publicēti žurnālos “Alfabeta”, "Flash Art International", "Studija", "Kultūras Forums" u.c. Kopš 2009. gada A. Brinkmanis ir žurnāla "No Order. Art in a Postfordist society" starptautiskais redaktors. Bijis vairāku izstāžu kurators Latvijā, Milānā un citviet. Brinkmanis kopā ar Marko Skotīnī ir ceļojošā izstāžu projekta “Disobedience. An ongoing video archive” līdzkurators. Līdz šim projekts izstādīts Berlinē, Eindhovenē, Karlsrūhē, Notingemā, Bukarestē, Rīgā, Zagrebā, Londonā, Atlantā, Bostonā, Kopenhāgenā, Turīnā u.c.

Ar šo pasākumu Totaldobže mākslas centrs uzsāk projektu “Jaunās kultūras laboratorija”, kuras ietvaros mākslas centrs turpmāk piedāvās visdažādākās lekcijas, diskusijas un meistardarbnīcas saistībā ar mūsdienu kultūras aktualitātēm.

Ieeja pasākumā bez maksas.

www.totaldobze.com
www.twitter.com/Totaldobže