Jaunumi
Projekts “Vārda Vibrācija” norisināsies sestdien, 7.septembrī, Berga Bazārā
Centrs    2013-09-05

Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2013” piedāvā -
Vārda Vibrācija – Dzejas audiovizuālā rezonanse

Septembris daudziem zināms gan kā Dzejas dienu mēnesis, gan arī kā laiks, kad mūsdienu kultūras forums Baltā nakts apvieno jauno mediju māksliniekus. Organizācija Vārda Vibrācija, iekļaujoties abos notikumos, 7.septembrī klausītājiem sniegs starpdisciplinārās mākslas eksperimentu, Dzejas audiovizuālā rezonanse, kurā apvienosies dzeja, mūzika, elektronika, video un klausītāju enerģija. Jaunatklātā metode ir ne tikai recepte dzejas pasniegšanai mūsdienu cilvēkam saprotamā, uzrunājošā formā, bet arī atbalsta sistēma māksliniekiem, jo apvieno dažādas nozares, kurām pirms tam nebija iespējas satikties.

Ar savu dzeju uzstāsies jaunās paaudzes dzejnieki – Ivars Šteinbergs, Henriks Eliass Zēgners un Arvis Viguls. Ivars pašlaik strādā pie sava pirmā krājuma manuskripta, H.E.Zēgners nesen pasaulē laidis savu pirmo grāmatu „Elementi”, bet A.Viguls visiem zināms kā divu lielisku dzejoļu krājumu autors.

Par I.Šteinberga un A.Vigula dzejas muzikālo vibrāciju blues noskaņās parūpēsies ģitārists Rihards Kolmanis un perkusionists Jānis Jaunalksnis, bet H.E.Zēgnera lasījums būs viņa grāmatas šķērsgriezums. Krājums „Elementi” konceptuāli sadalīts piecās stihijās - uguns, ūdens, zeme, gaiss un pilsēta. Katra elementa noskaņu un raksturu eksperimentālā elektroakustiskās mūzikas veidā atspoguļos Matīss Runtulis un Kristaps Andris Austers, bet uz ekrāna būs vērojamas vizualizācijas, par kurām parūpēsies neatkarīgu video producentu apvienība Komuna7

Dzejai mūsdienās ir grūti iekarot plašas auditorijas, un šāda Trīs Mūzu brālība, savstarpēji citai citu papildinot, poētiskajam vārdam piedāvā jaunas iespējas.

Projekts “Vārda Vibrācija” norisināsies sestdien, 7.septembrī, Berga Bazārā, restorānā „Cydonia”, no plkst. 21:00 – 00:00.