Jaunumi
Baltajā naktī kim? aicina uz "Sapņu laika kapsulu" un grupas "Martas Asinis" koncertu
Maskavas forštate    2013-09-03

kim? Laikmetīgās mākslas centrs Baltajā naktī aicina uz itāļu mākslinieces Evas Frapičīni instalāciju Sapņu laika kapsula un grupas Martas Asinis koncertu.

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Baltā nakts 
7.septembrī:
12:00 - 03:00 apskatāmas kim? aktuālās izstādes
14:00 - 03:00 Sapņu laika kapsula
20:00 - 22:00 grupas Martas Asinis koncerts

kim? Laikmetīgās mākslas centrs iepazīstina skatītājus ar itāļu mākslinieces Evas Frapičīni (Eva Frapiccini) ceļojošo projektu Sapņu laika kapsula. Ikviens ir aicināts ienākt šajā mobilajā pilsētvides mākslas darbā, kurā telpiskās dimensijas rada intīmu vietu, kas paredzēta sapņu liecību ievākšanai. Analizējot mākslas, dizaina un arhitektūras attiecības, kā arī speciālistu uzskatus un pieejas, šī kapsula uzkrāj sapņu arhīvu, kas pēc pieciem gadiem tiks atvērts, lai mākslinieces un pētnieku komandas vadībā to pakļautu tulkošanai burtiskā un sapņiem piederīgā nozīmē. Apceļojot pasauli un vairākkārt viesojoties katrā kontinentā, Sapņu laika kapsula – piepūšama audioierakstu stacija – uz divām dienām tiks ierīkota Spīķeros Baltās nakts ietvaros 7.-8. septembrī.Sapņu laika kapsula. Foto: Emma Frēdriksone

Sapņu laika kapsula ir pētījums ar nolūku fiksēt, kā sapņos, virzoties cauri reliģijām, tradīcijām un teritorijām, iznirst arhetipi. Projekta cilme saistāma ar Junga kolektīvās bezapziņas – universālas, pirmatnējas tēlu un ideju sistēmas – nojēgumu. Tā ietvaros ar mākslas institūciju, indivīdu un zinātnieku grupu līdzdalību norisinās divu līmeņu darbības. Pirmajā posmā tiek ievākti sapņi. Dažādu, daudzviet pasaulē notiekošu publisku un masu kultūras pasākumu laikā to apmeklētāji tiek aicināti atstāstīt savus sapņus īpaši šim nolūkam radītajā Sapņu kapsulā – piepūšamā objektā, kura veidolu un arhitektūru Eva Frapičīni veidojusi sadarbībā ar mākslinieku un dizaineru Mikēli Tavano (Michele Tavano).
Sapņu kapsulas aprises un tehniskais risinājums ir maksimāli vienkāršs un kompakts, lai to padarītu maksimāli ērtu pārvietošanai rokas bagāžā pārbraucienos no kontinenta uz kontinentu. Projekta otrā daļa ir šīs daudzreizējās performances laikā ievākto lietisko pierādījumu – sapņu audioierakstu analīze un interpretācija, kas tiek attīstīta simpoziju - diskusiju cikla formā, kurā antropologi un psihologi, kā arī citas iesaistītās puses, nodarbojas ar sapņos iekodētās kultūras tradīcijas, valodas un stāsta matricas rekonstruēšanu.Sapņu laika kapsula. Publicitātes foto.

Sapņu laika kapsulas pirmā epizode norisinājās Turīnā, 2011.gada Artissima mākslas meses laikā, kam sekoja Kaira, tad Stokholma, kur kapsula bija iekļauta Arkitekturmuseet, kā arī Fitjas publiskās mākslas festivāla Fittja Open programmā. Projekts Rīgā tiek īstenots īsi pēc viesošanās Bogotā, savukārt 2014.gadā, Eiropas Kultūras galvaspilsētas gada ietvaros, Sapņu laika kapsula piestās Ūmeo.

Eva Frapičīni (Eva Frapiccini) dzīvo un strādā Turīnā. Māksliniece ieguvusi bakalaura un maģistra grādu mākslas vēsturē Boloņas universitātē un Turīnas Istituto Europeo di Design – bakalaura grādu fotogrāfijā. Kopš 2009. gada viņu pārstāv Alberto Peolas galerija Turīnā. Darbi iekļauti vairākās Itālijas sabiedriskajās kolekcijās, piemēram, Castello di Rivoli muzejā, Turīnas GAM un Fondazione Sandretto Re Rebaudengo, Boloņas MAMbo Modernās mākslas muzejā, Modenas Fondazione Fotografia Modena e Cassa di Risparmio, tie atrodas arī privātkolekcijās. Evas Frapičīni nesenāko projektu vidū minamas izstādes Under the Rough un Magnificent Mysteries, Museo Castello di Rivoli Turīnā (2012).

Baltajā naktī 20:00 restorāna Kitchen telpās ar koncertu uzstāsies grupa MARTAS ASINIS.

Paralēli Sapņu laika kapsulai un Martas Asinis koncertam Baltās nakts laikā būs apskatāmas arī kim? aktuālās izstādes – Kristapa Epnera personālizstāde, Ojāra Pētersona izstāde Oranžais stūris un Oļas Vasiļjevas izstāde Cinq à Sept.

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Mondriaan Fund, fineArtExpress, LuxExpress, Valmiermuižas alus, restorāns Kitchen, VKN.

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Maskavas iela 12/1, Rīga, LV-1050
kim@kim.lv / www.kim.lv
Tel. + 371 67223321