Jaunumi
ŽANINE VALTERE „HORROR VACUI“ Izstāde no 18.07. līdz 18.08.2013. Totaldobže mākslas centrā
Teika    2013-07-18

Izstāde
18.07. – 18.08.2013.
Totaldobže mākslas centrs
Ūnijas iela 8 k2, Rīga

Atklāšana: ceturtdien, 18.07.2013. / 19:00

Ieeja: bez maksas

Bailes no tukšuma … ir hipotēze, ka tukšas telpas atbaida dabu. Tāpēc ēkām ir tendence aizpildīt šīs telpas ar gāzēm, lai tās vairs nebūtu tukšas.

Izstāde HORROR VACUI ir turpinājums mākslinieciskajam darbam, kas uzsākts 4 nedēļu mākslinieka rezidences programmas ietvaros Rīgā / Latvijā. Mākslinieciskās darbības fokusā bija neizmantotas, tukšas ēkas un to iespējamie stāsti. Šādā kontekstā es meklēju norādes uz pagātni, kas man varētu kalpot par pieturas punktiem fiktīviem stāstiem, lai aizpildītu sastapto tukšumu. Izejot no atrastajām pēdām, kā arī pamestajās telpās gūtās pieredzes, es izveidoju divus dažādus darbus, kas piepilda tukšumu atšķirīgā veidā.

Videodarbs veidots izmantojot šausmu filmu žanra principus un Found Footage kombinācijā ar Rīgā filmētu materiālu. Tas rāda paslēpto pilsētu, izstumtas vietas, kas ārpusē nav saskatāmas. Darbs arīdzan rāda izstumtās sabiedrības pagātnes problēmas, kuras es spēju uztvert latenti. Videodarbs piedāvā dažādu piepildījumu pamestajām, tukšajām telpām. Vienlaikus tas piedāvā dažādas interpretācijas iespējas.

Fotodarbs veidots izmantojot Rīgā atrastu materiālu no jau pagājušiem laikiem un apvienojot to kontekstā ar pilsētas pamestajām vietām. Izveidotās sasaistes rezultātā telpas kļūst redzamas un interpretējamas. Tās būs 10 kombinācijas.
Šo darbu prezentācijai nepieciešama kontekstam atbilstoša transformācijas vieta, tāpēc darbi tiks izstādīti bijušajā VEF rūpnīcā.

http://www.jawaberlin.de/de
http://www.totaldobze.com/