Jaunumi
„Platekrāna vakars” Kalnciema kvartālā 19. jūlijā
Āgenskalns    2013-07-16

Kalnciema kvartāls sadarbībā ar Lattelecom turpina pagājušajā gadā veiksmīgi uzsākto brīvdabas kino pasākumu ciklu „Platekrāna vakari” @Kalnciemaiela via Lattelecom TV. Piektdienu vakaros brīvdabas seansos tiek straumētas filmas un koncerti no Lattelecom Televīzijas Videonomas.

Šogad sadarbībā ar kino kritiķi Ditu Rietumu esam izveidojuši filmu kolekciju „Spurainā Holivuda”, kurā no Lattelecom filmu nomas Kalnciema kvartālā piedāvājam filmas, kurās iezīmējas gan spilgts, oriģināls režisora rokraksts, gan sava veida dumpīgums un “spurainība” , gan arī netradicionāla pieeja šķietami tradicionāliem žanriem.

Vairums no Kalnciema kvartālā demonstrēto filmu režisoriem ir ierakstījuši paliekošas pēdas pasaules kino vēsturē un piedāvā oriģinālu skatījumu uz šķietami tradicionāliem kino žanriem. Programmā būs gan Kventina Tranatīno Bēdīgi slavenie mērgļi, gan paradoksālā autsaideru drāma Optimista stāsts, gan aktiera Bena Afleka režisētais un oskarotais darbs Argo – dokumentālos faktos balstīta vēsturiskā drāma u.c. filmas.

Pēc filmas vakara turpinājumā būs iespēja skatīties un klausīties populāru grupu koncertierakstus, kuras būtu gaidītas uzstāties Kalnciema kvartāla dārzā.

19. jūlija programma:

20.00 Filma „Frankenkrancis” / Frankenweenie (2012), rež. Tims Bērtons. Lomās: Martin Landau, Christopher Lee, Martin Short, Winona Ryder, Catherine O'Hara 1h26min.

Tima Bērtona animācijas filma "Frankenkrancis" ir stāsts par mazu zēnu, kura labākais draugs un rotaļu biedrs ir sunītis Spārkijs. Pēc tam, kad suns nelaimes gadījumā iet bojā, Viktors sāk iedziļināties mācību vielā zinātnes stundās, apņēmības pilns savu mīluli atdzīvināt. Kad tas izdodas, arī viņa klasesbiedri cenšas noskaidrot, kā tas darāms. Tomēr gan zēni, gan visi pilsētiņas iedzīvotāji drīz vien saprot, ka šādi eksperimenti var būt bīstami.

Izcilā amerikāņu režisora Tima Bērtona filma Frankenkrancis piedāvā šķietami netradicionālu skatījumu uz to, kādai jābūt “bērnu auditorijai domātai filmai” (krāsainai, optmiskai, mīļai un pūkainai….) Frankenkrancis ir absolūti pretēja – melnbalta, šķietami drūma un melnā humora piestrāvota. Tā vienlaikus ir veltījums paša Tima Bērtona agrīnajam darbam – īsmetrāžas filmiņai par mirušu un atdzīvinātu sunīti, gan arī šausmu filmu klasikai.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

21.30 Beach Boys Live at Knebworth koncerta ieraksts.

Pasākuma laikā darbosies kafejnīca.

Ieeja bez maksas.

Sekojiet līdzi aktuālajai informācijai:
www.facebook.com/kalnciemaiela
www.twitter.com/kalnciemaiela
www.kalnciemaiela.lv

Una Meiberga
kultūras programmas vadītāja
tel. +371 29402027
una.meiberga@gmail.com
www.kalnciemaiela.lv