Jaunumi
Brīvdabas koncerts Kalnciema kvartālā 18. jūlijā
Āgenskalns    2013-07-16

18.jūlija koncerts Kalnciema kvartālā būs īpašs, jo uz brīvdabas skatuves uzstāsies 3 grupas ar daudziem spilgtiem mūziķiem no Zviedrijas, Dānijas un Vācijas (Berlīnes) un Latvijas. Grupa „Rupjmaize” un Andreas Thyrsted pārstāvēs folka, džeza un ambient mūzikas stilus ar jūtamu ziemeļniecisku un reizē Latvijai tuvu noskaņu, savukārt The Hazi Bros. iepriecinās ar iespaidīgu un enerģisku Tomam Veitsam līdzīgu vokālu, atraktīvu uzstāšanos un ironiskiem dziesmu tekstiem.

Grupa „Rupjmaize” uzstāsies ar jaunu koncertprogrammu, kuras pamatā ir zviedru un latviešu tradicionālā un folkmūzika ar džeza mūzikas garšu.
Kristīne Ādmine (LV) - kokle, dūdas, balss
Mats Dimming (SE) - kontrabass
Martin Forsstedt (SE) - perkusijas, ermoņikas

https://www.facebook.com/rupjmaize?fref=ts
http://www.youtube.com/watch?v=_5WDDWWqS7w

Andreas Thyrsted (Dānija), pirmkārt, ir stāstnieks, kurš cilvēku emocionālo pasauli, jūtas, konfliktus un pārdzīvojumus saista ar dabā notiekošajiem procesiem. Viņš neredz acis, bet gan aiz plakstiņiem. Viņš nedzird skaņu, bet tonis sākas vēl pirms auss. Laimīgu nejaušību un sakritību rezultātā Andreas saticis pianistu no Dānijas Kristian Larsen un vijolnieci valmierieti Tīnu Burovu. Mūzika nešķiro ne valodas ne tautības, tā savieno dvēseles. Nesen nodibinātais folk/pop trio ir gatavs pārvarēt robežas un kilometrus un nezaudēt nedz jauno muzikālo saikni, nedz arī ciešo draudzību, un ambīcijām pilns nebaidās arī Latvijas publiku uzrunāt dāņu mēlē.

Mūzika: https://soundcloud.com/andreasthyrsted

Attēli: http://www.flickr.com/photos/94798630@N05/sets/72157633208573786/

Un vakara noslēgumā lieliskie The HAZI Bros. no Berlīnes!
Sastāvs: Ben Hazi, Howie Hazi, Hardy Hazi
Izklausās kā: Tom Waits, Bob Dylan, Leonard Cohen

The Hazi Bros. ir dzimuši skaistā Ungārijas upes Silvas ielejā. Kamēr viņu tēvi strādāja raktuvēs kā vergi, mātes gribēja labāku dzīvi saviem bērniem un mācīja viņiem instrumentus un dziedāšanu. Ģimene ceļoja no raktuves uz raktuvi un jau drīz brāļi spēlēja mūziku saviem tēviem un viņu kolēģiem ballītēs. Izplatījās jaunās grupas labā slava un dziesmas sāka atbalsoties Slivovicas kalnos. Brāļi radījas dziesmas ar nosakumu "Culture To The People" / „Kultūru tautai”, kuras nokļuva arī līdz Beer Lake City, kas zināma arī kā Berlīne. Šobrīd pieejamas un izdotas divas The Hazi Bros. dziesmu kolekcijas, kuras iespējams lejuplādēt internetā: CULTURE TO THE PEOPLE! (2008); THE PLUM HARVEST WAS BAD LAST YEAR (2010).

The Hazi Bros. ļoti ietekmējas no laikapstākļiem, lai gan viņi paši saka, ka kādas gan var būt ietekmes kurliem mūziķiem – zemestrīces varbūt? Tāpēc ir liels prieks, ka viņu brīvdabas koncerts Kalnciema kvartālā notiks tieši tagad- jūlija vidū!

http://www.youtube.com/watch?v=5VFpVg-xCbU
http://www.reverbnation.com/thehazibros
Pasākuma sākums no 19:00, ieeja bez maksas.

Sekojiet līdzi Kalnciema kvartāla programmai: www.kalnciemaiela.lv, facebook.com/kalnciemaiela, twitter.com/kalnciemaiela.

Una Meiberga
kultūras programmas vadītāja
una.meiberga@gmail.com
t. +37129402027