Jaunumi
16.maijā plkst. 19:00 Kalnciema kvartālā tiks atklāta brīvdabas koncertsezona 2013.
Āgenskalns    2013-05-13

2013.gada 16.maijā plkst. 19:00 Kalnciema kvartālā tiks atklāta brīvdabas koncertsezona 2013. Ceturtdienu vakaros no 16.maija līdz 12.septembrim uzstāsies aptuveni 20 latviešu un ārvalstu mūziķu apvienības. Sezonas pirmo koncertu atklās gvatemaliešu izcelsmes māksliniece Gaby Moreno, kas ir pasaulē atzīta dziesmu autore un dziedātāja, kuras mūzikai raksturīgs džeza, blūza, un bossa – nova skanējums ar vieglu akustisku pavadījumu.

Tradicionāli Kalnciema kvartāls koncertsezonas gaidāmos māksliniekus patur noslēpumā, taču šogad tikai sezonas atklāšanas koncerta apmeklētājiem 16.maijā būs unikāla iespēja uzzināt Brīvdabas koncertsezonā 2013 gaidāmo mūziķu nosaukumus. Par sezonas plāniem paziņos stāvkomēdijas virtuozs Jānis Skutelis. Koncertvakara sākums no 19.00.

Losandželosā dzīvojošā samtainās balss īpašniece, īstajā vārdā Maria Gabriela Moreno Bonilla savus skaņdarbus izpilda gan angļu, gan spāņu valodā, un ir iekarojusi klausītāju sirdis visā Latīņamerikā. Gados jaunā dziedātāja paguvusi izdot jau četrus albumus un pēdējo gadu laikā vairākkārt viesojusies Eiropā.

Vairāki mūzikas kritiķi Gaby Moreno atzinuši par pēdējās desmitgades spilgtāko debiju, viņa arī saņēmusi balvu kā labākā indie – latino māksliniece 2010. gadā (American Latino Awrads), nominēta Emmy balvai par tituldziesmu seriālam „Parks and Recreation”, kā arī ieguvusi vairākas balvas starptautiskos konkursos.

Ar mūziku Gaby nodarojas jau no agras bērnības - piecu gadu vecumā meitene dungojusi liriskas dziesmiņas no bērnu pasakām un spāņu sarsuelas, drīz pēc tam viņa iemācījusies spēlēt saksofonu un ģitāru, un tieši ģitāra ir kļuvusi par mākslinieces iedvesmas avotu.

Gaby Moreno koncerts notiek sadarbībā ar LIVE FEST festivālu un Rīgas Melno balzamu. Sezonas galvenie atbalstītāji ir Opel, Cēsu alus, Bushmills un Rīga Radio.

Pasākumā ieeja ir bez maksas.
Papildus informācija par Gaby Moreno: http://www.gaby-moreno.com
Sekojiet līdzi Kalnciema kvartāla programmai: www.kalnciemaiela.lv, facebook.com/kalnciemaiela, twitter.com/kalnciemaiela.

Una Meiberga
kultūras programmas vadītāja
una.meiberga@gmail.com
t. +37129402027