Jaunumi
21.martā – Spīķeru atvērtā preses konference un RIXC jauno centra telpu atklāšana
Maskavas forštate    2013-03-19

Šī gada vidū noslēgsies Spīķeru kvartāla un tam piegulošās Daugavas Krastmalas degradētās teritorijas labiekārtošanas darbi, kā rezultātā būs radīta bāze Spīķeru kā Baltijas jūras un Ziemeļeiropas reģiona kultūras un inovācijas centra attīstībai. Projekts veikts ar plašu sabiedrības atbalstu par Rīgas Domes, Spīķeru ēku privātīpašnieku un ES fondu līdzekļiem.

Lai attaisnotu sabiedrības cerības, kas saistītas ar šo projektu, svarīgs ir tā realizācijas pēdējais posms – ieguldītā finansiālā kapitāla pārvēršana nozīmīgā sociālajā kapitālā. Šajā posmā galvenais uzdevums ir nodrošināt labiekārtotās teritorijas efektīvu izmantošanu, lai Spīķeri kļūtu par platformu – “atvērto ostu” sociālajām inovācijām, veselīgam dzīvesveidam, kultūrai un tūrismam, mākslai un mūzikai, zinātnei un tehnoloģijām, jaunradei un uzņēmējdarbībai, kā arī Daugavas krastmalas iesaistei pilsētas saimnieciskajā un kultūras apritē.

Jauno mediju kultūras centrs RIXC ir rīkojis regulārus pasākumus Spīķeros jau kopš šī kvartāla pastāvēšanas. Atbalstot kim? Laikmetīgās mākslas centra izveidošanu, vairāk kā divus gadus darbojās RIXC galerija un no pagājušā gada ir izvērsis savus pasākumus ne tikai rīkojot ikgadējus festivālus, izstādes un konferences kim?, bet arī koncertus Spīķeru koncertzālē. Kopš šī gada janvāra arī RIXC centra telpas atrodas un ir apmeklētājiem atvērtas Spīķeros.

Šobrīd RIXC kopā ar biedrību “Rīgas Spīķeri” strādā pie idejas par Rīgas Inovāciju kultūras centra izveidi Maskavas ielā 8, Rīgas Domei piederošajā ēkā. Pilotprojekts šīs ieceres īstenošanai ir RIXC un beļģu partneru TechnoCite kopīgi producētais Modulāro konteineru projekts “Rīga 2014 – Mons 2015”. Projekta pamatā ir ideja par laikmetīgas publiskās telpas izveide pilsētā, ko raksturo sociāla dinamika, dažādu nozaru mijiedarbība, globāli-lokālie sakari un ilgtspējība – reizē būt mainīgam un patstāvīgam, inovatīvam un pielāgoties spējīgam. “Rīga 2014 – Mons 2015” Modulāro konteineru sistēma tiks uzstādīta 2014.gadā Spīķeru kvartālā, kur tā darbosies kā daudzfunkcionāla sabiedriska vieta – mākslas, zinātnes un tehnoloģiju izstādēm, radošajām darbnīcām, izglītībai un izklaidei. Tādējādi Modulāro konteineru projekts vienlaicīgi kalpos arī kā prototips topošajam Rīgas Inovāciju kultūras centram.

Lai tuvāk iepazīstinātu ar Spīķeru kvartāla un teritorijas attīstības programmu un RIXC inovatīvajiem kultūras, mākslas un zinātnes sadarbības projektiem, aicinām uz SPĪĶERU ATVĒRTO PRESES KONFERENCI un RIXC JAUNO CENTRA TELPU ATKLĀŠANU ceturtdien, 21.martā pl. 18.00 Spīķeros, RIXC centra telpās, Maskavas ielā 10 (ieeja no pagalma, 3. stāvā).