Jaunumi
„Grīziņkalna patrioti" plāno izveidot Grīziņkalnu par apkaimi sportiskiem, veselīgiem un garā stipriem cilvēkiem
Grīziņkalns    2013-03-14

Grīziņkalna skeitparka saimnieki "Ghetto Family" iecerējuši ar dažādu aktivitāšu, kopīgu pasākumu un svētku palīdzību saliedēt apkaimes iedzīvotājus, lai veidotu to par sportisku, veselīgu un "garā stipru" cilvēku apkaimi, izceļot arī Grīziņkalna vēsturisko fonu.

Idejas autors ir "Ghetto Family" kustības vadītājs Raimonds Elbakjans, kurš, viesojoties Maskavā, nonācis pie atziņas, ka vidi var uzlabot, ne tikai kaut ko būvējot, bet arī sadarbojoties ar iedzīvotājiem un veidojot patriotu komandu, kas gatavi ieguldīt laiku un enerģiju, lai veidotu patīkamu, saliedētu atmosfēru apkaimē.

Jau 30.martā Grīziņkalna parkā pirmo reizi notiks Lieldienu svinēšana, kur ikviens interesents varēs piedalīties olu krāsošanā, iesaistīties radošajās darbnīcās un doties ekskursijās kopā ar ar privātvēsturnieku Voldemāru Eihenbaumu. "Grīziņkalna patrioti" plāno dzīvot ne tikai parkā, bet arī organizēt dažādus ielu svētkus un citus pasākumus apkaimes iedzīvotājiem.

Savukārt 20.aprīlī, kad visā Latvijā norisināsies Lielā talka, Grīziņkalna patrioti ar Rīgas pilsētas Austrumu izpilddirekcijas atbalstu talkos apkaimes ielās, kur nepieciešams atjaunot kādu soliņu, palīdzēt namsaimniekiem pagalma tīrīšanā vai, piemēram, sienu krāsošanā.

Tāpat Grīziņkalna patrioti sadarbībā ar namsaimniekiem iecerējuši apkopot informāciju par apkaimē pieejamajiem brīvajiem mājokļiem un ar sociālo tīklu starpniecību plāno šo informāciju izplatīt, lai mudinātu uz šo apkaimi pārcelties sportiska un aktīva dzīvesveida piekritējus.