Jaunumi
Vecmīlgrāvī notika pirmie sniega un ledus svētki
Vecmīlgrāvis    2013-02-05

Ir sestdiena, 2013.gada 27.janvāris. Ārā -14 grādi, pūš neliels, bet dedzinošs DA virziena vējš, bet pie mums - Vecmīlgrāvī, Skuju ielā 11, Rīgas 31. vidusskolas sporta laukumā rosās „Pirmo Vecmīlgrāvja sniega un ledus svētku 2013” organizatori.

Neskatoties uz laika apstākļiem, jau nedaudz pirms 11.00., kad paredzēts svētku sākums, ierodas pirmie bērni. Paiet vēl brītiņš, jau aptuveni 30 zēni un meitenes cenšas izzināt, kas īsti te notiks. Pieaugušie piepulcējas nesteidzīgāk – ir taču auksts. Tomēr pakāpeniski zilā, skaidrā debess, Saule un mūzika atvilina šurp arī vidējo un vecāko paaudzi. Un notiek kā iecerēts – Svētki visai ģimenei – gan lieliem, gan maziem!

Un nu jau arī pasākuma vadītājs sveic vecmīlgrāviešus, viņu viesus un draugus pie mums Vecmīlgrāvī pirmajos šāda veida svētkos un izstāsta, kas kurā vietā darāms.

Savas aktivitātes ar bērniem uzsāk svētku pasaku tēli: Tīģeris, Zaķis un Vinnijs Pūks. Bērni kopā ar šiem zvēriņiem cīnās sniega kaujā, dejo, iet rotaļās, min mīklas un dzied dziesmas. Vinnijs Pūks ar draisko draugu Tīģerīti rūpējas, lai sanākušajiem bērniem nenosaltu deguns un aicina uz pasaku spēli „Cirks”. Īpaši priecē nerātnis Zaķis, kurš visus bērnus aicina sacensties skriešanā, kūleņošanā, lēkšanā.

Automašīnu atvilktās „karietēs” ierodas ponijs un zirgs ar kamanām. Pēc tiem visā svētku garumā milzīgs bērnu pieprasījums, braukt un jāt gribētājiem nākas stāvēt garā rindā. Pasākums, tāpat kā viss šeit svētkos apmeklētājiem ir bezmaksas.

Daži svētku dalībnieki domājuši, ka uz burkānu mešanas sacensībām jāņem līdzi burkāni. Izrādās, ka nē. Piepūstie plastmasas „dārzeņi” jau gaida sacensību dalībniekus laukumā.

Piecu kāju pāru ”trakajās slēpēs” var iemēģināt to, kas ir „komandas darbs”.

Var piedalīties ragaviņu vilkšanas sacensībās.

Gan lieliem, gan maziem patīk izmēģināt prasmi šaušanā ar „kaķeni”, spēlējot „piktos putnus latviešu mērcē” , jāsagāž pēc iespējas vairāk mērķu.

Visa ģimene var doties labirinta pasaulē, lai meklētu apslēpto mantu.

Bet vislustīgāk lietas notiek uz kalna nogāzes, kur bērni pa trīs-četri, skaļi smiedami un spiegdami, laižas lejā uz gumijas kamerām. Nav smādēti arī citi braucamrīki. Jampadracis ir pamatīgs. No kalna visu vēro pašvaldības policisti, bet viņiem jau darba nav, jo viss norit saskanīgi. Kalna pakājē „satiksmi” pieregulē atbildīgais vīrs par drošību uz kalna. Kalns ir plats, vietas pietiek visiem. Tepat aiz stūra dežūrē arī ātrā neatliekamās palīdzības brigāde. Kad pret visu nodrošināmies, kā to prasa noteikumi, viss arī ir kārtībā.

Kad svētki „iesiluši” un laukumu piepildījuši nenosakāms daudzums dažādu paaudžu, dažādu tautību svētku dalībnieki, klātesošos Vecmīlgrāvja Attīstības biedrības vārdā sveic valdes priekšsēdētāja Inta Biezā, uzsverot, ka pasākumos, līdzīgi kā Augusta Dombrovska darbības laikā, veidojas tradīcijas, kuras vieno un rada iedzīvotājiem kopības sajūtu, ļauj apzināties savu apkaimi kā īpašu sabiedrisko aktivitāšu centru, nevis bezpersonisku Rīgas nomali. Visi aicināti būt aktīvi un nākt talkā, veidot savu dzīvi jaukāku. Pateicība Rīgas brīvostai par materiālo atbalstu kopīgajā Anša Bērziņa izstrādātajā sociālajā projektā „Mūsu osta”.

Kas nu par Ledus svētkiem bez ledus. Sporta laukuma rietumu galā uz postamentiem novietoti trīs dzidri ledus gabali. Ledus dizaineri ar saviem īpašajiem darba rīkiem demonstrē kā bezpersonisks ledus gabals pārtop mamutā ar iespaidīgiem ilkņiem, mīļā zaķītī un tāljūru buriniekā. Arī bērni var roku iemēģināt. Svētku noslēgumā top gan vēsturisks kopīgs foto, gan daudzi individuāli uzņēmumi.

Paralēlās aktivitātes visu svētku laiku norit uz speciāli uzbūvētās skatuves. Uzstājas perkusiju grupa Pulse Effect, ar skaistām un visiem zināmām dziesmām uzstājās bērnu popgrupa „Little Poppy”, deju grupa „Kaprīze, dziedāja un muzicēja Ivo Grīsliņš-Grīslis ar grupu.

Pa laikam īpašus paraugdemonstrējumus no kalna sniedza ekstrēmā sporta veida snovborda apvienības „Wazza” meln-baltais „pingvīns”, raibais „papagailis” un svītrainais „tīģeris”. Varbūt Vecmīlgrāvja puikas turpmāk snovbordos nevis uz Martas Rinkas ielas, apdraudot sevi un citus, bet uz šīs nogāzes ?

Sporta laukumā uzceltas arī divas lielas teltis. Tās aprīkotas ar gāzes sildītājiem, kur aukstajā laikā apsildīties aicināts jebkurš svētku dalībnieks vai organizators. Vienā no teltīm Vecmīlgrāvja Attīstības biedrības pārstāvji cienā svētku dalībniekus ar karstu tēju. Pieprasījums ir negaidīti liels. Nākamreiz jāplāno „lielākas jaudas”.

Kad svētku laiks iet uz otro pusi, ierodas TV „Pirmais Baltijas kanāls” žurnālisti un operatori, lai filmētu pasākumu un intervētu svētku organizatorus un dalībniekus. To rādīšot savā TV pārraidē 28.janvārī plkst. 20.30. Žēl, ka nav pārstāvju arī no LTV vai LNT, kas raida latviešu valodā.

Paldies Rīgas 31. vidusskolas administrācijai par svētkiem atvēlēto teritoriju un iespēju sagatavoties pasākumam atraktīvajiem personāžiem un mazajiem māksliniekiem.

Un tā, nemanot pagājušas četras stundas. Uzskatāmāk par svētku norisi lai stāsta foto reportāžas no notikuma vietas. Svētkus vērtēt aicināti pasākuma apmeklētāji mūsu e-pastā vecmilgravis2007@gmail.com.

Uz redzēšanos kultūras pils „Ziemeļblāzma” atklāšanas pasākumos maija sākumā un tradicionālajos Augusta Dombrovska un Martas Rinkas iedibinātajos Vecmīlgrāvja bērnu svētkos atjaunotajā pils parkā 2013.gada 2.jūnijā.