Jaunumi
Kā svētkus svin Mangaļsalā
Mangaļsala    2013-01-10

Tikko sācies Jaunais gads, bet, piemēram, Mangaļsalā jau spriež, kā sagaidīt Lieldienas. Apmēram desmit uzņēmīgas un enerģiskas dāmas izveidojušas savu aktīvistu pulciņu, kas vēlas dzīvi Mangaļsalā padarīt interesantāku, krāsaināku, vienot šīs puses iedzīvotājus.

„Vēl nesenā pagātnē pie mums notika līksmi Zvejnieku dienas svētki, bet tad iestājās panīkums. Pirms vairākiem gadiem sanācām kopā vairākas kaimiņienes, tapa scenārijs un pēc ilga pārtraukuma pie mums notika Zvejnieku svētki. Pērn novembrī atkal sapulcējāmies un nolēmām, ka Mangaļsalā atkal būs kopīgi Ziemas svētki,” stāsta Aina Kalniete. Viņa teic, ka sevi nodēvējušas par kamenēm un pulciņš „Kamenes” savā laikā sarīkojušas arī vairākus Ziemas svētkus, rīkojušas pat izglītojušas lekcijas, pieaicinot lektoru, kas centās izskaidrot neizskaidrojamo – visuma ietekmi uz mūsu planētu un mums. Bet, kad sākās krīze, aktīvā darbība apsīkusi. „Tā kā valdība apgalvo, ka krīze tuvojas savam dabiskajam galam, tad vecās „ Kamenes” nolēma atkal „salidot” un uzsākt kaut ko, kas visiem vietējiem iedzīvotājiem sniegtu gandarījumu. Pievienojušās arī jaunās - meitas un mazmeitas, kuras jau izaugušas un kurām pašām ir bērni,” stāsta Anita Remese.

Un tā 28. decembrī Mangaļsalā starp jaunbūvēm iedegās spoža eglīte!

Pārsteidzoši, cik daudz Mangaļsalā dzīvo mazi bērni, pie eglītes bija ieradušdās māmiņas un tēti ar neskaitāmiem bērnu ratiņiem. „Nemaz nezināju, ka pie mums tik daudz mazuļu,” pārsteigti stāsta Dzintra Rozīte, kura lepojas, ka tā ir viņas ideja, ka vajag arī iekurt ugunskuru, lai uzvārītu siltu tēju. Ap lielo tējas katlu pulcējas nedaudz nosalušie, bet, kad parādās īsts Ziemassvētku vecītis, bērnu prieks ir neviltots. Priecājas arī pieaugušie un gatavi iesaistīties kopējās rotaļās un dejās ap eglīti. Skan mūzika (pašu noorganizēta ar skaļruņiem no automašīnas), lielāki un mazāki bērni nesa pašu gatavotas eglīšu mantiņas, kāra tās eglītē un skaitīja dzejolīšus, lai tiktu pie kārotajiem saldumiem....

„Man bija tikai pusstunda laika, lai sagatavotu rotājumu,” stāsta meitenīte, kad aplūkoju skaistu krāsaina papīra eglīti, kas šūpojas zaļās egles zaros, tur ir gan tamborētas pārsliņas, gan lupatiņu lellītes.

„Tas patiesi ir svētīgs darbs, jo no visiem svētku viesiem staroja gandarījums,” secina Ziemassvētku vecītis (mūzikas skolotāja Arta Laupace) un piebilst, ka ar lielāko prieku apciemoja arī vecos un vientuļos managaļsaliešus.

„Cilvēku atsaucība bija liela, labprāt ziedoja, lai varam iegādāties konfektes un cepumus,s pīrāgus, gādāja egli, kuru iestādīt visu priekam, sagatavoja informatīvos plakātus utt. Vēlamies, lai visi jūtas piederīgi un nav aizmirsti,” uzsver Aina Kalniete.

Janvāra nogalē visas aktīvākās mangaļsalietes jau atkal pulcēsies, lai domās ieskicētu, kā vislabāk sagaidīt nākamos svētkus.

Tēju dzēra un svētku prieku izbaudīja arī vecmīlgrāviete Ilze Brinkmane