Jaunumi
Vecmīlgrāvī veidos jaunu parku
Vecmīlgrāvis    2012-10-24

Jau nākamā gada maijā Vecmīlgrāvja kanāla malā būs jauns parks. Lai labiekārtotu šobrīd degradēto Meldru ielas teritoriju, tajā plānots izveidot bruģētus gājēju celiņus, ierīkot dažādas atpūtas zonas, uzstādīt atkritumu urnas, kā arī veikt apzaļumošanas darbus. 7800 kvadrātmetru plašajā krastmalas teritorijā tiks izveidots arī bērnu rotaļu laukums ar dažādām atrakcijām, spēļu laivu, šūpolēm un smilšu kasti. Savukārt aktīvās atpūtas cienītājiem būs strītbola laukums ar basketbola grozu. Parkā tiks ierīkotas arī velonovietnes. Tā kā daudzi apmeklētāji krastmalu izmanto pastaigām ar saviem „četrkājainajiem draugiem”, paredzēta arī neuzkrītoši izvietota suņu „ tualete” - norobežots neliels laukums ar rupjas grants segumu un speciālu atkritumu urnu.

„Skvēra izveidošanas ideja ir turpinājums uzsāktajai sadarbībai starp Rīgas Brīvostas pārvaldi un Vecmīlgrāvja attīstības biedrību. Četras apkaimes ielas ved uz krastmalu, tā ir viena no nedaudzajām vietām, kur iedzīvotāji var piekļūt ūdenim, bet patlaban tur viss ir nesakopts un tā kalpo kā vietējo grādīgo dzērienu mīļotāju pulcēšanās vieta”, šodien klāstīja Vecmīlgrāvja attīstības biedrības priekšsēdētāja Inta Biezā.

Minētajā teritorijā pagājušajā gadā par Rīgas Brīvostas pārvaldes līdzekļiem tika uzstādīts piemiņas akmens Mangaļu jūrskolai, kurš arī tiks integrēts jaunajā parkā. Parka izveidi finansēs Rīgas Brīvostas pārvalde un tas izmaksās aptuveni 80 tūkstošus latu.

„Pirms pusotra gada nācām ar ideju kanāla malā izveidot labiekārtotu teritoriju un, lūk, būsim nonākuši līdz labam rezultātam”, uzsver Vecmīlgrāvja Attīstības biedrības vadītāja Inta Biezā.

Atbildot uz Vecmīlgrāvja iedzīvotāju paustajām bažām, Rīgas vicemērs Andris Ameriks apsolīja, ka parks tiks arī pienācīgi apsaimniekots un apsargāts. Tāpat tiks padomāts par apgaismojumu un gājēju pāreju, lai iedzīvotāji varētu droši nokļūt skvērā un bez rūpēm labi pavadīt laiku.

„Mēs esam izveidojuši skaistus parkus gan Lucavsalā, gan Pļavniekos. Esam sakopuši Arkādijas parku, Māras dīķi un Mežaparku. Rīgas labiekārtošanas darbi turpinās. Nākamā gada maijā tiks atklāts Ziemeļblāzmas kultūras nams un pabeigta skvēra iekārtošana Vecmīlgrāvja kanāla malā,” norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Darbi pie parka izveides sāksies jau tuvākā mēneša laikā.

Andris Ameriks uzaicināja Vecmīlgrāvja iedzīvotājus 2013. gada 4. maijā piedalīties jaunā Ziemeļblāzmas kultūras nama atklāšanā un apsolīja sekot līdzi teritorijas labiekārtošanas darbu gaitai.

Jau ziņots, ka šodien Rīgas vicemērs un Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks tikās ar Vecmīlgrāvja attīstības biedrības pārstāvjiem un apkaimes iedzīvotājiem, lai klātienē apspriestu tiem aktuālos jautājumus, kā arī pārrunātu Vecmīlgrāvja krastmalas teritorijas labiekārtošanas plānus.

Papildinformācija: Liene Pētersone, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomniece, mob.:26472932

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa