Jaunumi
Vecmīlgrāvieši izdaiļo savu apkārtni – ostas sētu
Vecmīlgrāvis    2012-05-21

Sestdien, 19. maijā pasākumā „ Mūsu ostas sēta 2” , kuru organizēja Vecmīlgrāvja Attīstības biedrība (VAB) sadarbībā ar Rīgas brīvostu, piedalījās 150 bērnu no visām Vecmīlgrāvja skolām. No iepriekš sagatavotām skicēm bērni apgleznoja 48 betona sētas posmus.

„Man patīk zīmēt arī ikdienā, esmu iekārtojusi savu zīmēšanas albumu. Ksenija. Lana un mana mamma palīdz no skices uz sētu pārcelt manis izdomāto multiplikācijas tēlu,” stāsta Violeta Dergačova no Rīgas Rīnūžu vidusskolas 5.a klases.

„Nedaudz žēl, ka neizvēlējās manis zīmēto kuģi, bet labprāt nāku talkā iemūžināt citu ieceri,” teic Ingus Dišleris no Rīgas 31. vidusskolas 6.b klases, kura skice uzmanību izpelnījās pērn. Viņš stāsta, ka muzicē arī skolas pūtēju orķestrī.

„Rīgas pilsētas un ostas vārdā paldies, ka protat skaisti zīmēt un padarīt pilsētu skaistāku, „ klātesošos uzrunāja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs un Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks.

VAB priekšsēdētāja Inta Biezā uzsvēra, ka vecmīlgrāviešu vietā neviens cits Vecmīlgrāvi skaistāku nepadarīs. Tāpat atgādināja, ka 3. jūnijā visi aicināti piedalīties Bērnu svētkos, kas Vecmīlgrāvī kļuvuši par tradīciju jau 104. gadu pēc kārtas. Šovasar tie jau otro reizi noritēs kā kopprojekts ar ostu.

„Tie ir manis izdomātie jautrie zēni,” stāsta Rīgas 31. vidusskolas 6.a klases skolniece Paula Pole, kurai aizrautīgi palīdz mamma Kristīne, skolasbiedri Sabīne Rasa Vīra un Rihards Brinkmanis.

Mazās mākslinieces krāsainie tēli rosina fantāziju – kādam tie atgādina kaķus, kādam suņus, bet citam peles.

Laura Ludāne no 4.b klases, piepalīdzot Kristiānai Baumanei un Alisei Aleksašinai, uzliek pēdējos akcentus šķiet pūču lielajām acīm. „ Nē, tie ir burunduki, „ skaidro Laura un tas tikai pierāda, ka mūsu visu iztēle ir bezgalīga...

Neparasts krāsu salikums – zils valis zaļā jūrā – tāda ideja radusies Poļinai Žigurai no Rīnūžu vidusskolas 4.a klases, bet Rīgas 46. vidusskolas piektklasniece Diāna Kuzņecova krāsām ļāvusi vaļu un izdaiļojusi arī savu seju...

Bērnu un jauniešu centra „ Mīlgrāvis” pedagoģes Alla Folka un Anita Ķemlere atzīst, ka bērnu idejas iepriecina, lai arī nācies ierobežot domu lidojumu atbilstoši ostas sētas struktūrai.

„Visus, kas vēlējās zīmēt un piedalīties, uz šo pasākumu nevarējām uzaicināt,” skolēnu atsaucību atklāj Rīgas 31. vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Anda Krūmiņa. „ Uzdevums nebija nemaz tik viegls – telpiskas formas, bet bērni tika galā labi, „ piebilst pedagoģe Biruta Radiņa.

Pasākums apliecināja, ka mūsu apkaimē dzīvo daudzi talantīgi bērni. Radoši izpaudās arī ostas pārstāvis Andris Ameriks un kādā zīmējumā iekrāsoja košu sauli.

Informāciju sagatavojusi Vecmīlgrāvja Attīstības biedrība
Fotogrfaējis Uģis Bērziņš no VAB