Jaunumi
Rātsnamā no 22. - 23. marta notiks RADI RĪGU! forums
Vecpilsēta    2012-03-19

Intensīvās apmācību programmas "Radi Rīgu" radošās komandas veselu gadu ir intensīvi strādājušas pie piecu Rīgas apkaimju – Āgenskalna, Bolderājas un Daugavgrīvas, Čiekurkalna, Ziepniekkalna un Maskavas priekšpilsētas – attīstības vīzijas izstrādes. Šī gada laikā ir paveikts vērienīgs darbs ar kura rezultātiem "Radi Rīgu" komanda ir gatava iepazīstināt visus interesentus savā pirmajā forumā, kas notiks 22. un 23. martā Rīgas Rātsnama sēžu zālē.

Aizvadītā gada laikā "Radi Rīgu" radošās komandas ir pētījušas piecu Rīgas apkaimju vēsturi, tikušās ar iedzīvotājiem un aizvadījušas neskaitāmas diskusijas ar dažādiem pilsētvides plānošanas speciālistiem un izpilddirekciju pārstāvjiem.

Lielākā daļa darbu grupu savas vīzijas par savu izvēlēto apkaimju atjaunošanu ir attīstījušas tik tālu, ka nākamais solis ir tikai tehnisko projektu izstrāde un realizācija. Savā pirmajā forumā "Radi Rīgu" radošās komandas pirmo reizi vienuviet demonstrēs savas vīzijas un ieceres, kuras ir iekļautas pilsētvides atjaunošanas plānā un kuras līdz 2014.gadam ir paredzēts realizēt. Tieši šobrīd "Radi Rīgu" komandai ir nepieciešams vislielākais atbalsts no šo apkaimju iedzīvotājiem un nevalstiskajām organizācijām, lai kopīgiem spēkiem pierādītu, ka šādi pilsētvides sakārtošanas projekti ir nepieciešami sabiedrībai un ne tikai šajās piecās iepriekš izvēlētajās teritorijās. Šī projekta mērķis ir iedvesmot iedzīvotājus iesaistīties savas apkaimes atdzimšanā, liktu sajusties atbildīgiem par vidi sev apkārt.

"Radi Rīgu" forumā bez "Radi Rīgu" radošajām komandām piedalīsies arī igauņu pilsētvides aktīvistu grupa projekta „Est-Lat urban activists”, kuru injicēja igauņu Linnalabor un "Society Technologies" no Latvijas, ietvaros. Forumu atklās Flāmu valdības pārstāvis Baltijā Kūns Haverbeke un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Valdis Zagorskis. Foruma viesi ir arī Barselonas ainavu arhitekts, arhitekts, starptautiskās arhitektu asociācijas ģenerālais sekretārs Jordi Farrando, Kopenhāgenas pilsētas galvenā arhitekte Tīna Sābī, grupu vadītāji profesori Žefs Van den Brūks un Marc Martens. Diskusijā par pilsētvides attīstību piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes attīstības departamenta direktora vietnieks Gvido Princis, kā arī Beļģijas universitāšu profesori, Kopenhāgenas un Barselonas arhitekti un Igaunijas urbāno aktīvistu laboratorijas "Linnalabor" dalībnieki. Forumā aicināti Francijas, Spānijas, Beļģijas un Igaunijas vēstniecību pārstāvji.

"Radi Rīgu" forums norisināsies Rīgas Domes sēžu zālē 22.martā no pulksten 9:00 līdz 17:00 un 23.martā no pulksten 9:00 līdz 15:30 Projekts "Radi Rīgu!" ir intensīva apmācību programma, kuras ietvaros praktiskos un teorētiskos semināros arhitekti, telpiskās plānošanas un citi nozares speciālisti ar radošo metožu palīdzību realizācijai sagatavo piecu Rīgas publisko ārtelpu sakārtošanas programmas. Projektu koordinē Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, Lēvenes Katoļu universitāte, ainavu projektēšanas darbnīca ALPS un Urban Institute Rīgā. Projektu atbalsta Flandrijas Pārstāvniecība pie Beļģijas vēstniecības, Spānijas vēstniecība, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, Rīgas Dome un tās Pilsētas attīstības departaments, Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas pilsētas arhitekta birojs", Rīgas izpilddirekcijas, "Rīga 2014", Latvijas Arhitektu savienība, arhitektu informācijas centrs (AIC).

Pirmā RADI RĪGU! foruma programma

Apmācību programma tiek īstenota sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī Eiropas Sociālo fondu. Plašāku informāciju par projektu "Radi Rīgu!" iespējams atrast mājas lapā www.radirigu.lv.