Jaunumi
Projekta „CADDIES” ietvaros izdota rokasgrāmata „10 jaunas idejas, kā radīt spēcīgas apkaimes”
Rīga    2011-12-05

Piektdien, 2. decembrī, Rīgas domē tika prezentēta projekta „CADDIES” ietvaros tapusī rokasgrāmata „10 jaunas idejas, kā radīt spēcīgas apkaimes”. Tajā apkopotas idejas un padomi, kā iesaistīt iedzīvotājus savas apkaimes uzlabošanas aktivitātēs. Grāmatā ir iekļauti 10 stāsti par notikumiem, kas ar „CADDIES” projekta atbalstu risinājušies Rīgas Latgales priekšpilsētā, trīs dažādās Helsinku apkaimēs un divās Norčēpingas apkaimēs.

Grāmatas ievadu ir uzrakstījis sociālpsihologs, kopienu un apkaimju attīstības mūsdienu metodoloģijas ieviesējs, Ilinoisas Ziemeļrietumu Universitātes pasniedzējs Kormaks Rasels (Cormac Russell).

Projektu „CADDIES” no 2009. gada marta līdz 2011. gada decembrim īstenoja trīs partneri - Norčēpingas pašvaldības uzņēmums „Hyresbostäder i Norrköping”, Helsinku iedzīvotāju sabiedriskā organizācija „Helka” un Rīgas domes Mājokļu un vides departaments. Projekta tiks īstenots ar mērķi atrast metodes, kā aktivizēt iedzīvotājus un mudināt viņus piedalīties savas apkaimes attīstībā un tādējādi izjust savu atbildību par tuvākās apkārtnes tagadni un nākotni.

Projekta nosaukums „CADDIES” ir izveidots no projekta angliskā nosaukuma vārdu pirmajiem burtiem - Creating Attractive, Developed and Dynamic Societies together with Inhabitants.

Informāciju sagatavoja: Anete Freiberga, tālr.: 67181649 un Dzintra Āboliņa, tālr.: 26554446

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa