Jaunumi
“Ziemeļblāzmā” pirmā atvērto durvju diena kompleksa rekonstrukcijas laikā
Vecmīlgrāvis    2011-11-22

Ceturtdien, 24. novembrī, plkst.14.00 Īpašuma departaments aicina uz kultūras nama “Ziemeļblāzma” atvērto durvju dienu, kad visiem interesentiem būs iespēja apskatīt, cik tālu pavirzījusies ēkas rekonstrukcija un restaurācija un kāds darbu apjoms paveikts.

Līgums par kultūras nama “Ziemeļblāzma” rekonstrukciju un restaurāciju starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un SIA „Arčers” tika parakstīts 18. jūlijā. Visus būvdarbus plānots pabeigt līdz 2013. gada martam. Kompleksa rekonstrukcijas arhitekts ir Juris Monvīds Skalbergs.

Kopumā būvdarbi izmaksās 9268373,15 latu. Šogad Rīgas domes budžetā kultūras rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem atvēlēti 2,8 miljoni latu. Ēkas iekštelpu rekonstrukcija un restaurācija notiks, saglabājot jau to esošo funkcionālo pielietojumu, pirmatnēji izbūvētajās telpās iespēju robežās tiks atjaunotas vēsturiski kultūrnozīmīgās interjera detaļas. Piemēram, renovēti vēsturiskie gaismas ķermeņi. Pirmo reizi ēkā rekonstruēs bēniņu līmeni, kur tiks iekārtota deju mēģinājumu zāle jeb baleta klase. No jauna ēkā tiks ierīkotas arī vairākas nodarbību telpas – studijas. Pēc rekonstrukcijas un restaurācijas ēkā būs 16 amatieru kolektīviem piemērotas mēģinājumu telpas, bibliotēka, vairākas zāles pasākumu rīkošanai un interešu biedrībām, administrācijas telpas, kafejnīca. Ēku paredzēts pielāgot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Īpaši uz objekta apskati aicinām masu mediju pārstāvjus, izbraukšana no Rātslaukuma plkst. 13.30!

Informāciju sagatavoja:
Ilze Krūkle, Īpašuma departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja,
mob.tālr. 29414078