Jaunumi
Zaļās ceturtdienas Skolas ielā
Centrs    2011-09-20

Katru ceturtdienu līdz pat septembra beigām Latvijas Ārstu biedrības pagalmā Rīgā, Skolas ielā 3 notiek tematisks pasākumu cikls Veselīgi produkti veselīgam dzīvesveidam. Pasākuma laikā LĀB namā notiek semināri, diskusijas un preses konferences par veselīgu uzturu, bet pagalmā darbojas veselīgu Latvijas pārtikas produktu tirdziņš un vasaras kafejnīca.

Latvijas Ārstu biedrības organizēto preses konferenču un tirdziņa mērķis ir mācīt pilsētniekiem iegādāties veselīgus produktus, izvēloties Latvijas lauku saimniecību piedāvājumu un pilnveidot zināšanas uztura jautājumos.

LĀB prezidents Pēteris Apinis norāda, ka Latvijas iedzīvotājiem trūkst veselības izglītotības, savukārt ārstu dietologu, kardiologu un gastroenterologu viedoklis par veselīgu uzturu ne vienmēr nonāk līdz iedzīvotājam un pacientam. Preses konferenču – semināru un tirdziņa mērķis ir mācīt pilsētniekiem iegādāties veselīgus produktus no Latvijas lauku saimniecībām un pilnveidot savas zināšanas uztura jautājumos.
”Ikdienas steigā liela daļa pilsētnieku uztura jautājumus atstāj otrajā plānā, kas diemžēl ir iemesls dažādām slimībām. Šī ir pirmā reize, kad ārsti kopā ar vietējiem ražotājiem un tirgotājiem piedāvā teorētiskas zināšanas par uztura jautājumiem, vienlaikus sniedzot iespēju pilsētniekiem izveidot savu ēdienkarti no veselīgiem un vērtīgiem lauku produktiem,” uzsver Apinis.

No 15.00 līdz 19.00 visiem interesentiem pieejams veselīgu Latvijas pārtikas produktu tirgus ārstu biedrības pagalmā Skolas ielā 3, kur Latvijas zemnieki piedāvās visus iespējamos kazas piena produktus (piens, siers, krējums saldais un skābais, kefīrs, biezpiens, jogurts, sviests un pat saldējums); svaigus dārzaugus, garšaugus un ogas, kūpinājumus – zivis, desas, gaļa un žāvētas vistiņas; dažādu šķirņu sieri, vistu un paipalu olas, dabīgs mājas saldējums, veselīgi saldumi, cidoniju, smiltsērkšķu un medus produkti, tējas u.c

Plkst 14:30 pasākumu cikla Veselīgi produkti veselīgam dzīvesveidam preses conferences:
22.septembris – Zivis un olas uzturā jeb Ko ēda vistiņa, ko ēda zivtiņa, to apēdam arī mēs.
29. septembris – Rudens raža: kā tikt pie dzīviem vitamīniem ziemas vidū. Noslēguma pasākums