Jaunumi
Rīga dimd - iedzīvotāji runā, domā, dara
Rīga    2017-11-17

Rīgas iedzīvotāji, kā arī nevalstisko organizāciju un pašvaldības pārstāvji aicināti piedalīties forumā “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!”, kas notiks 2017.gada 29. novembrī no plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības namā (Merķeļa ielā 13).

Programma

Rīgas domes, Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētais Rīgas iedzīvotāju forums „Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!” notiks jau astoto gadu. Iepriekšējos gados Forums ir guvis rīdzinieku atsaucību un plašu līdzdalību, katru gadu pulcējot ap 200 dalībniekiem. Forums nodrošina platformu, kurā tikties aktīviem iedzīvotājiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un pašvaldības darbiniekiem, kā arī Rīgas domes deputātiem, lai kopīgi diskutētu un meklētu risinājumus Rīgas iedzīvotājiem aktuālos jautājumos. 

Foruma pirmajā daļā iekļauts atskats uz paveikto kopš iepriekšējā Foruma, kā arī iedvesmojošas rīdzinieku uzrunas, akcentējot to, ka pašu iedzīvotāju aktivitātes veicina savu un līdzcilvēku labklājību galvaspilsētā. 

  Savukārt otrajā daļā notiks paneļdiskusija saistībā ar galvaspilsētā veikto pētījumu “Sabiedrības integrācija Rīgā”, kuru veica pētījumu kompānija “Kantar TNS”, aptaujājot ap 800 Rīgas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pēcāk ikvienam būs iespēja iesaistīties darba grupās, kurās diskutēs par rīdzinieku tiesībām un pienākumiem pret pilsētu, viņu pilsonisko līdzdalību, kā arī par sadarbību un komunikāciju ar pašvaldību, lai rastu ieteikumus kā kopīgiem spēkiem padarīt Rīgu par savu ideālo pilsētu, kā arī identificētu turpmākos soļus, ko nepieciešams veikt pašvaldībai un iedzīvotājiem, lai sasniegtu rezultātu. Darba grupas veidotas, balstoties uz minēto pētījumu, kurā šīs tēmas iezīmējās kā vienas no aktuālākajām Rīgas iedzīvotāju vidū. 

Pieteikties forumam var tīmekļa vietnē https://www.visidati.lv/aptauja/1301548748/ līdz 27.novembrim. 

Iedzīvotāju forumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā alianse”.