Jaunumi
Bērnu svētkos Vecmīlgrāvī māca sargāt un rūpēties par mežu
Vecmīlgrāvis    2017-06-05

Svētdien laika apstākļi bija īpaši labvēlīgi bērnu svētkiem Ziemeļblāzmas parkā. Svētkus, kuru moto šogad bija “Satiksimies brīnummežā”, izbaudīja gan lieli, gan mazi, jo organizatori bija parūpējušies, lai interesanti būtu ikvienam.

Ziemeļblāzmas Bērnu svētki, kuri šogad notika 109. reizi, pulcēja prāvu skaitu dalībnieku, jo to nosaukums vairāk nekā simts gadu laikā kļuvis par kvalitātes zīmi. Ikviens, kas reiz tajos pabijis, ar prieku uz tiem dodas arī nākamajā gadā. “Šos svētkus apmeklējam jau vairākus gadus pēc kārtas. Ik reizi apbrīnoju organizatorus, kā viņiem izdodas nemanot aktivitātēs iesaistīt gan bērnus, gan viņu vecākus. Ļoti priecē, ka darbnīcu veidotāji ir padomājuši kā izklaidi un atpūtu apvienot ar jaunu zināšanu iegūšanu,” atzīst astoņgadīgā Kristofera mamma.

Šo gadu laikā daļa no darbnīcām kļuvušas par neiztrūkstošām svētku sastāvdaļām – kā, piemēram, pret atkarību, satiksmes drošība, novadpētniecība, Latvijas ģeogrāfija, medicīna, rokdarbi u.c., jo dalībnieku aktivitāte tajos ik reizi ir ļoti liela. Jau ceturto gadu Ziemeļblāzmas bērnu svētkos piedalās vijoļu meistars Jānis Atslēga, kurš aizrautīgi stāsta un rāda, kā top šis smalkais instruments. Ikvienam tiek ļauts apskatīt šo svētku aizsācēja, mecenāta Augusta Dombrovska darināto vijoli, kuras mūžs jau iesniedzies otrajā gadu simtā.

Tā kā šī gada svētku tēma bija mežs, tad daudzas no radošajām darbnīcām bija veidotas, lai bērni pēc iespējas labāk iepazītu mežu un tā iemītniekus. Ornitologs Dmitrijs Boiko stāstīja par putnu dzīvi Latvijas mežos un kā pareizi jātaisa būrīši, lai putni tajos justos droši un ērti. Savukārt meža draugs un uzraugs Cūkmens, kas uz šiem svētkiem ieradās, pateicoties AS “Latvijas valsts meži” atbalstam, izpelnījās milzīgu dalībnieku ieinteresētību. Jauninājums un svētku aktīvākā darbnīca, kurā bija jāpārliecinās par spējām orientēties Ziemeļblāzmas parkā, guva lielu dalībnieku piekrišanu. Atrodot deviņus kokus un noskaidrojot uz tiem izvietotos burtus, bija iespēja atminēt rēbusu - “Sargāsim mežu!”.

Savukārt tautas deju piekritējiem Ziemeļblāzmas pils lielajā zālē bija iespēja noskatīties brīnumjauku koncertu “Danču lustes Vasarsvētkos” Latvijas vadošo bērnu tautas deju ansambļu “Dzintariņš’, “Dzirkstelīte”, “Uguntiņa” un Ziemeļblāzmas kultūras pils BDA “Bitīte” sniegumā.

Un, protams, pasākuma kulminācija bija draiskie svētku viesi - Kaķītis Laķītis, Mūzikas skolotājs Andris, Komponists, Meitene Malvīne, Bundzinieks Lācis un Basģitārists Rasiņš no muzikālā projekta Brīnumsskapis.

“Mums ir milzīgs gandarījums, ka bērniem, viņu vecākiem un vecvecākiem patīk šie svētki, ka viņi tik azartiski iesaistās visās aktivitātēs,” atzīst pasākuma organizatore Zane Auškāpa. Ziemeļblāzmas bērnu svētku organizatori - Bezalkohola biedrība „Ziemeļblāzma” un Vecmīlgrāvja attīstības biedrība (VAB) - sadarbībā ar Rīgas domi un Rīgas brīvostas pārvaldi bērnus ar saviem vecākiem gaidīs atkal nākamgad, lai kopā svinētu 110. Ziemeļblāzmas Bērnu svētkus!