Jaunumi
Svētdien, 12. februārī no plkst 10.00 līdz 14.00 Ģertrūdes ielas teātra telpās norisināsies vecu, jaunu un uzlabotu lietu tirdziņš „Retro Metro”
Avoti    2017-02-08

Vecu, jaunu un uzlabotu lietu tirdziņš „Retro Metro”

Svētdien, 12. februārī no plkst 10.00 līdz 14.00 Ģertrūdes ielas teātra telpās norisināsies vecu, jaunu un uzlabotu lietu tirdziņš „Retro Metro”.

Pastāvīgie apmeklētāji šo tirdziņu atpazīst kā Avotu ielas krāmu tirgu, taču, laikam ritot, ir pienācis brīdis jaunai tirgus filozofijai – no vienkārša krāmu tirdziņa pārtapt par pasākumu, kas aicina pievērsties „upcycling” filozofijai, ko latviešu valodā varētu skaidrot kā radošu lietu pārveidošanu, tās nemetot ārā, bet gan labojot, uzlabojot un padarot unikālas!

Tādēļ tirgotāju pulku šoreiz veidos gan jau ierastie krāmu tirgotāji ar dažnedažādām mantām, gan radoši ļaudis, kas cituprāt nederīgas mantas pārvērš oriģinālos priekšmetos, kā arī tirgotāji, kas piedāvās krāsas un citas jaunradei noderīga lietas.

Par norises vietu izvēlēta kādā iekšpagalmā labi slēpta Avotu apkaimes pērle – Ģertrūdes ielas teātra telpas, kuras labi pazīst kultūras pasākumu apmeklētāji, taču steidzīgam cilvēkam, kas nedaudz novārtā atstātajā Ģertrūdes ielas „tālajā galā” ieklīst vien, meklējot diennakts vetārsta palīdzību savam mājdzīvniekam vai dodoties pēc pirkuma kādā labi zināmā interneta veikalā, šīs telpas būs jaunatklājams pārsteigums. Ģertrūdes ielas 101a pagalmā slēpjas nams, kas uzcets 1954. radā Remontceltniecības pārvaldei nr. 2. Ēkā bija atrodama arī aktu zāle ar skatuvi, kas laika gaitā savu funkciju mainījusi no fotostudijas līdz deju zālei, bet nu jau labu laiku tajā darbojas Ģertrūdes ielas teātris.

Ar laiku tirgus aktivitātes papildinās arī radošas un izglītojošas nodarbes, kas rosinās katru interesentu pārradīt viņa īpašumā esošās lietas tā vietā, lai dodos uz veikalu pēc jaunām. Vasaras sezonā tirgus turpinās darbību kādu no apkaimes pagalmiem.